Jakich pistoletów lakierniczych szukają profesjonaliści?

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Jakich pistoletów lakierniczych szukają profesjonaliści?

Dostawcy rozwiązań dla lakierników wiedzą, jak ważne jest, aby pistolet lakierniczy dobrze leżał w dłoni. Dzięki temu komfort pracy pozwoli skupić się na szczegółach oraz zachować maksymalny poziom kontroli nad tym, jak przebiega proces pokrywania elementów farbą lub proszkiem. W przypadku aplikatorów służących do malowania proszkowego, sprawa jeszcze bardziej się komplikuje przez konieczność ładowania polem elektrostatycznym wydmuchiwanych ziarenek.

Profesjonalne pistolety służą do proszkowego lakierowania karoserii

wydajny pistolet do lakierowania proszkowegoStosowany w lakiernictwie proszkowym pistolet jest elementem bardziej złożonej instalacji, która całościowo pozwala na wykonywanie aplikacji proszku lakierniczego. Chociaż jest bardzo ważny, to jednak dopiero połączenie go z innymi elementami daje odpowiedni efekt, co odróżnia malowanie proszkowe od tradycyjnego korzystania z lakierów opartych na rozpuszczalnikach. W pistolecie drobiny proszku ładowane są odpowiednim ładunkiem elektrostatycznym. Jest to o tyle ważne, że element, który chcemy malować, za pomocą specjalnego prostownika, naładowany jest przeciwstawnymi ładunkami elektrostatycznymi. Drobinki proszku są więc przyciągane jak przez magnes, co sprawia, że staje się to o wiele bardziej wydajne. Wybierając wydajny pistolet do lakierowania proszkowego zapewniamy sobie dostęp do ciekawej i innowacyjnej technologii. Zalet malowania proszkowego jest naprawdę wiele i nie bez powodu teraz wszystkie dobre warsztaty lakiernicze decydują się na inwestowanie w taki sprzęt. Także w fabrykach nowych samochodów wykorzystuje się taką technologię do tego, aby nowe auta pokrywać powłoką lakierniczą. Dobry pistolet będzie dobrze leżał w naszej dłoni i pozwoli nam malować w sposób komfortowy i szybki, co znacznie skróci czas wykonywania zleceń, a im więcej pomalujemy, tym więcej zarobimy, zmniejszymy też zużycie energii potrzebnej do naładowania elektrostatycznego elementów karoserii. Nie możemy zapomnieć też o tym, że o taki pistolet trzeba odpowiednio zadbać, czyszcząc go.

Kontakt pistoletu z wilgocią nie jest wskazany, a więc musimy przechowywać go w odpowiednich warunkach, szczególnie, że jest to drogi i precyzyjny sprzęt. Za pomocą węża jest on połączony ze zbiornikiem, w którym znajduje się proszek oraz z agregatem, który napędza całe urządzenie. Taki sprzęt pozwala profesjonalistom na naprawdę wydajną pracę, sprawia tez, że mogą oni malować wiele różnych elementów w krótkim czasie, a proszek nie musi schnąć tak jak lakier, wystarczy go tylko utwardzić w piecu.