Jakie podkłady ułożyć pod panelami?

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Jakie podkłady ułożyć pod panelami?

Panele podłogowe to jedne z tańszych typów podłóg, jednak posiada on dużą wytrzymałość. W wielu domach spotkamy się z takimi panelami, ponieważ są one popularne w naszym kraju. Trzeba jednak wiedzieć, że panele muszą być ułożone równo w poziomie i nie mogą być położone na gołej posadzce. Właśnie po to podczas montażu paneli używa się również podkładu, który zazwyczaj jest dodany w gratisie. Jeżeli go nie otrzymaliśmy, musimy sami zdecydować o tym, jaki podkład powinniśmy wybrać do naszego domu.

Wybór podkładu pod panelami

tanie podkłady pod panele podłogowePanele podłogowe to dość wytrzymały materiał, jeśli jest on amortyzowany przez podkład. Zazwyczaj ludzie zastanawiają się nad tym, czy wybrać tanie podkłady pod panele podłogowe. Oczywiście jest to dobry pomysł., jeśli zdecydujemy się na podkład korkowy. W tym przypadku dużo można powiedzieć na temat zalet takich podkładów. Przede wszystkim z pewnością zainteresuje nas to, że nie zmienia on swojego kształtu pod wpływem długotrwałego chodzenia po panelach. Nie będą się tworzyć nierówności, które mogą powstawać na innych podkładach. Dodatkowo podkład korkowy doskonale tłumi dźwięki kroków, dzięki czemu podczas chodzenia po panelach nie będzie słychać stukania. Dużą zaletą jest również odporność na wodę. Pomimo tego, co się niektórym ludziom wydaje, taki podkład nie chłonie wilgoci. Co za tym idzie, nie ma ona na niego żadnego wpływu. Podkład ma długą żywotność, którą ocenia się nawet na dwadzieścia pięć lat. Jest to okres o wiele dłuższy, niż czas, jaki posiada się zazwyczaj w swoim domu dany rodzaj paneli. Takie podkłady są lekkie, dlatego nie obciążą konstrukcji. Podłoga jest dzięki temu dobrze zaizolowana termicznie. Pomieszczenia nie tracą ciepła. Podkład można układać warstwami. Nie zmieni on swojej pozycji pod wpływem wibracji. Po ułożeniu podłogi będzie cały czas tak samo dopasowany, jak na samym początku. Łatwo jest go przecinać i dowolnie modelować, aby pasował do potrzeb danego domu. Jest łatwo dostępny w wielu hipermarketach budowlanych i sklepach z artykułami wykończeniowymi.

Podkłady pod panelami z korka są bardzo dobre. Stosuje się je od około dziesięciu lat, dlatego gołym okiem można stwierdzić, że są one wysokiej jakości. Oczywiście trzeba je ułożyć w prawidłowy sposób. Jednak żaden fachowiec, który naprawdę zna się na rzeczy nie powinien mieć z tym problemu. Zwłaszcza, że wszelkie docinanie podkładu jest bardzo proste i wystarczy do tego zwykły nóż do tapet. Podkład można również łamać, na przykład za pomocą deski, aby uzyskać równe krawędzie.