Jakie rodzaje zawiesi linowych występują?

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Jakie rodzaje zawiesi linowych występują?

W przemyśle zawiesi dźwignicowych pojawia się wiele produktów, które sprawdzają się doskonale przy innego rodzaju pracach. Wykonywane są z jak najtrwalszych produktów, które zapewniają bezpieczeństwo przenoszenia ciężkich elementów na wysokościach. Obciążenie zawiesi linowych jest mierzone w tonach, dlatego też musi być to produkt bezawaryjny, który zapewni pełnię wygody pracy przy obsłudze ładunków.

Różnice pomiędzy zawiesiami linowymi

zawiesia linowePodnoszenie, obwiązywanie i podtrzymywanie ciężkich ładunków jest możliwe dzięki produkcji odpowiednio wytrzymałych zawiesi linowych. Znajdują one swoje zastosowanie w branży budowlanej, przemysłowej, w zakładach produkcyjnych oraz w rolnictwie. Również żurawie samojezdne lub wieżowe wyposażone są w tego rodzaju zawiesia, aby móc bez problemów przenosić elementy o wielkich ciężarach. Są one produkowane z lin stalowych o uniwersalności i trwałości pozwalającej na operowanie dużym zakresem Dopuszczalnych Obciążeń Roboczych (DOR). Poszczególne zawiesia linowe różnią się od siebie występującą liczbą cięgien oraz sposobem ich zakończenia. Występują one pod postacią jednocięgnową lub wielocięgnową, gdzie czym więcej zakończeń, tym większe gabarytowo przedmioty mogą być przenoszone za pomocą dźwigu. Mogą też mieć obwód zamknięty o jednej pętli lub dwóch. Wszystkie zawiesia produkowane są z lin stalowych o największych możliwych ciągach, aby móc podnosić ładunki o ciężarze do kilku ton. Bez dźwigów i zawiesi, stawianie tak wysokich budowli w tak krótkim czasie, nie byłoby możliwe. Aby móc rozwijać miasta, tworzyć nowe miejsca pracy i zamieszkania, budynki muszą powstawać niezwykle szybko. Dzięki zawiesiom jest to możliwe. Powinny być kupowane u sprawdzonych dostawców, gdzie wszystkie certyfikaty i atesty są sprawdzone a tabliczki znamionowe, dobrze widoczne na każdym produkcie. Jest to zakup, który będzie przeznaczony do utrzymywania w powietrzu ładunków o ogromnej wadze, przez co wyjątkowo istotna jest odporność zawiesi na wszelkie warunki atmosferyczne, jak na przykład mocniejszy wiatr czy ciężar deszczu lub śniegu.

Produkcja zawiesi linowych pozwala na udźwig coraz cięższych ładunków o większych rozmiarach, co usprawnia rozwój branży budowlanej, przemysłowej a także przyspiesza pracę w zakładach produkcyjnych czy w gospodarstwach rolnych. Rodzaje zawiesi linowych dopasowują się do nowo powstających ładunków o nietypowych gabarytach, co pozwala na wykorzystanie ich w kolejnych branżach i dziedzinach przemysłu, produkcji oraz handlu.