Jakie wybrać oficerki do jazdy na koniu?

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Jakie wybrać oficerki do jazdy na koniu?

 

Wybór idealnego typu buta jeździeckiego dla swoich potrzeb nie jest niczym prostym. Istnieją dwie główne kategorie butów jeździeckich, ale oba style mają wspólną cechę, czyli wysoki obcas. Jeśli dopiero zaczynamy jeździć na koniu, na pewno instruktor wspomni o wymogu jazdy w bucie z obcasem, bo jest to środek zapobiegawczy, aby uniemożliwić ślizganiu się stopy podczas jazdy na koniu. Wybór, czy należy jeździć w wysokich, czy w niskich oficerkach zależy od wielu czynników.

Od czego zależy wybór oficerek jeździeckich?

oficerki jeździeckieWybór zależy od dyscypliny, poziomu komfortu jazdy, stopnia zaawansowania umiejętności, budżetu i wielu innych ważnych elementów. Dzięki zrozumieniu dopasowania i funkcjonalności każdego rodzaju buta jeździeckiego wybór stanie się jasny. Każdy styl oficerek nawiązuje do tradycji sportu jeździeckiego, oferuje szczegóły, które odzwierciedlają aktualne trendy w modzie, a co najważniejsze, zapewnia określoną funkcjonalność wspierającą wysiłki jeźdźca w siodle. Zasadniczo, buty jeździeckie stają się pomocnikiem dla jeźdźca. Dopasowane oficerki jeździeckie są noszone w dyscyplinach myśliwych oraz dla koni – skoczków na różnych etapach zawodów. Wykonane są z miękkiej, elastycznej skóry, która marszczy się w kostkach. W butach tego typu dostępne są niektóre wersje skór syntetycznych, które wyglądają jak skóra, ale mają najbardziej przystępne ceny. Warto jednak zainwestować w prawdziwą skórę. Oficerki są łatwo rozpoznawalne dzięki systemowi koronek z przodu podbicia stopy, który w połączeniu z marszczeniem kostki pozwala jeźdźcowi osiągnąć prawidłową pozycję stopy do skoków w dół, cieszyć się elastycznością jazdy na krótszych dystansach. Oficerki do jazdy na koniu mają mocno wyprofilowane cięcie przez kostkę i łydkę. Są zaprojektowane tak, aby spłaszczyć profil nóg jeźdźca. Niektóre buty są również zaakcentowane teksturowanymi paskami detali na cholewce, i mogą mieć albo czubki przy palcach, albo dziurkowane palce i podpórki pod ostrogi. Wnętrze buta może być lekko wzmocnione w celu ochrony przed zużyciem, ale miękka skóra pozwala jeźdźcowi uzyskać lepszy komfort jazdy na koniu. Większość butów ma zapinany na całej długości zamek błyskawiczny z tyłu, aby ułatwić proces wkładania i zdejmowania. Wciągane oficerki są dziś rzadkością.

Chcąc kupić oficerki jeździeckie, warto mieć na uwadze powyższe informacje. Można również porozmawiać ze swoim trenerem. Mimo to od nas samych zależy wybór wyglądu, szczegółów, dopasowania lub marki butów jeździeckich. Uwielbiając klasyczny wygląd, warto kupić czarną parę, która dobrze pasuje do wszystkiego. Dostępnych jest wiele opcji kolorystycznych. W przypadku brązowych oficerek tych ze specjalnymi szczegółami – opcje wyboru są prawie nieograniczone.