Kabiny do śrutowania jako niezbędne rozwiązanie produkcyjne

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Kabiny do śrutowania jako niezbędne rozwiązanie produkcyjne

System śrutowania zintegrowany jest z liniami produkcyjnymi. Śrutownice są używane tam, gdzie występuje obróbka powierzchni dużych elementów, która jest jednym z kluczowych procesów produkcyjnych, zastępując niezdrowe i niepewne urządzenia do piaskowania, dzięki czemu operacja ta jest odpowiednia do współdzielenia przestrzeni i czasu. Zapewnia to nie tylko prowadzenie operacji śrutowania w zakładzie produkcyjnym, ale także możliwość zintegrowania go z linią produkcyjną.

Nowoczesny system śrutowania w zakładach

kabina śrutowniczaŚrutowanie, dla swoich pomieszczeń do piaskowania, rozwijało się modułowo, ponieważ w ten sposób dobór komponentów odbywa się z uwzględnieniem wymagań produkcyjnych każdej branży, uzyskując instalację zgodnie z każdą potrzebą. Komory do śrutowania mogą być dwojakiego rodzaju, modułowe lub materiałowe. Modułowe wykonane są z blachy, o konstrukcji modułowej, a więc łączone ze sobą panele, łatwe i szybkie w montażu. Mogą być pokryte materiałem antyściernym, co znacznie zwiększa ich poziom ochrony. Jeśli kabina ma mury, są to małe zamknięte pomieszczenia, które będą wykorzystywane do śrutowania. Oświetlenie w kabinach jest sztuczne. Posiada oprawy oświetleniowe dopasowane do każdej obudowy i rozmiaru, zabezpieczone przed ścieraniem. Całe wyposażenie elektryczne, w tym również oświetlenie komory śrutowniczej, jest sterowane przez przyjazny dla operatora panel elektryczny. Kabina śrutownicza pozwala na obróbkę szerokiej gamy detali w celu usunięcia wszelkiego rodzaju powłok i zanieczyszczeń. Może to być na przykład stara farba, piasek formierski, rdza. Ponadto śrutowanie poprawia wygląd obrabianego elementu i zapewnia idealny profil chropowatości do nakładania farby lub innego rodzaju powłoki. Projekt i technologia takich pomieszczeń pozwalają dostosować się do specyficznych potrzeb nowoczesnego przemysłu. Pomieszczenie do śrutowania tworzą różne podsystemy, które razem tworzą system operacyjny. Ich dobór dokonywany jest z uwzględnieniem różnych czynników, takich jak wymiary elementów do śrutowania, cel przygotowania powierzchni, objętości obrabianych elementów, jakość śrutowania.

Kabiny służące do śrutowania posiadają obiegi sprężonego powietrza i ścierniwa przeznaczone do pracy o wysokim poziomie wydajności i bezpieczeństwa, co pozwala na aplikowanie różnego rodzaju ścierniw, zarówno metalicznych, jak na przykład śrut ze stali węglowej lub stali nierdzewnej, jak i mineralnych w tym piasek, czy żużel. Odbywa się to bez konieczności dokonywania zmian w wyposażeniu lub akcesoriach do profesjonalnego śrutowania.