Katoliccy pisarze piszą jak natchnieni

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Katoliccy pisarze piszą jak natchnieni

 

„Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie”. Te słowa, które św. Mateusz głosił w swojej ewangelii mają szczególne znaczenie w dzisiejszych czasach. Kościół przechodzi przez trudny okres wzajemnej nietolerancji, która szczególnie silnie dotyka wyznawców Chrystusa. Mimo to, najbardziej światli ze współczesnych otwarcie mówią o swojej wierze i powstaje wiele arcydzieł światowej literatury, które promują zdrowe, chrześcijańskie wartości. Daje to piękne świadectwo.

Książki katolickie to prawdziwe arcydzieła

książki katolickie - bestselleryNaszą powinnością jest głoszenie Słowa Bożego. Dumne przyznawanie się do swojej wiary, mimo, że dookoła z niej szydzą. Kościół katolicki wielokrotnie przechodził przez trudne chwile, ale zawsze powstawał silny. Dla Pana nie ma rzeczy niemożliwych i ludzie nie powinni w to wątpić, niestety jednak wichrzyciele sprawiają, że wielu ludzi odchodzi z łona Kościoła. Ci nieszczęśnicy często nie wiedzą później, co ze sobą począć w życiu. By uniknąć takich przykrych sytuacji, trzeba uczyć już dzieci tego, że wiara jest ich siłą i wielką wartością. mamy kochać ludzi, a nie ich nienawidzić, chociaż wyrządzają nam krzywdę. Sam Jezus prosi o wybaczenie dla winowajców, gdyż są oni zagubieni i nie wiedzą co należy czynić. Żeby zaszczepić w ludziach pozytywne wartości, powinno się przede wszystkim polecać im jak najlepsze książki. To ważne, by sięgali oni po teksty, które przekazują mądrości życiowe, ale jednocześnie były bardzo dobre literacko. Jeśli tylko się o to zatroszczymy, na pewno szybko dostrzeżemy, że nasze najbliższe otoczenie zmienia się na lepsze. Jeśli chodzi o książki katolickie – bestsellery możemy znaleźć łatwo w różnych sklepach internetowych, dzięki czemu łatwo będzie je zamówić. Przekazują one wiele istotnych prawd o współczesnym świecie i pozwalają szybko pokonywać różne trudności, które mogą się rodzić. Na pewno młodym ludziom będzie znacznie łatwiej utożsamiać się z Kościołem katolickim, gdy będą miały wiedzę i umiejętności, by rozpoznawać prawdę w tych trudnych czasach. Bardzo im to pomoże.

Dobrze jest czuwać nad tym, by w naszej parafii wszyscy mogli być zawsze blisko Chrystusa. Należy uświadamiać młodzież, że ktoś może chcieć sprowadzić ich na złą drogę. Nie ma jednak takich problemów, o których nie można porozmawiać z katechetą, księdzem czy członkiem rodziny. Na pewno sobie doskonale poradzimy ze wszystkim, jeśli tylko będziemy się wzajemnie szanować i przynajmniej spróbujemy się zrozumieć. każdy powinien właśnie tak postępować.