Kilka słów o terapii bowena Warszawa

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Kilka słów o terapii bowena Warszawa

Wielu rodziców szuka dla swoich dzieci, które borykają się z różnymi dolegliwościami schorzeniami najlepszej terapii. Najlepszym sposobem na odkrycie nowoczesnych i funkcjonalnych sposobów na rehabilitację jest przede wszystkim kontakt z innymi rodzicami (którzy mają te same problemy i rozterki), jak również poszukiwanie informacji w artykułach oraz książkach medycznych. Warto jest regularnie przeglądać nie tylko polskie źródła informacji, ale również te zagraniczne (angielskie, amerykańskie etc.).

Manualna terapia holistyczna – terapie bowena warszawa

terapia bowena warszawaW Polsce terapia Bowena staje się coraz bardziej znana, choć do dużej popularności jest jeszcze bardzo daleka droga.  Terapia Bowena określana jest również nazwą „manualna terapia holistyczna „, a swoją oficjalną nazwę zawdzięcza od nazwiska jej twórcy, czyli właśnie Bowena. Cieszy się ona bardzo dużym uznaniem oraz popularnością w krajach anglojęzycznych. Ten rodzaj terapii polecany jest między innymi do rehabilitacji dzieci ze schorzeniami układu ruchu, jak również z problemami wszystkich pozostałych układów. Według dzieci i rodziców terapia daje bardzo dobre efekty. Może być również wykorzystywana w pobudzaniu i terapii osób dorosłych. Po wpisaniu w google frazy terapia bowena warszawa pojawia się mnóstwo odnośników do tej formy oddziaływań. Dzięki serii prostych zabiegów techniką Bowena można doprowadzić do rozluźnienia oraz uelastycznienia mięśni oraz struktury ciała. Dzięki temu wzmacnia się funkcje przekaźnikowe, które stymulują procesy tak zwanego samozdrowienia. Sam dotyk bywa bardzo często korzystnym bodźcem, który stymuluje organizm do procesów odnowy oraz działa korzystnie na samopoczucie oraz pozwala wytwarzać między innymi endorfiny. Warto oczywiście zaznaczyć, że rehabilitacja metodą Bowena jest całkowicie bezbolesna, co niewątpliwie odróżnia ją od innych technik i metod stosowanych w rehabilitacji dziecięcej. Z jej zalet oraz walorów prozdrowotnych mogą korzystać również między innymi kobiety w ciąży, a także osoby żyjące w tak zwanym chronicznym stresie i będące na przykład osobami przepracowanymi.

Metoda Bowena według osób ją stosujących ma szereg właściwości oraz jest polecana dla osób w różnym wieku oraz borykających się z różnymi dolegliwościami czy schorzeniami. Skutecznie stymuluje rozwój stawów biodrowych i pozostałych części ciała, dlatego też może być z powodzeniem stosowana u dzieci z obniżonym lub wzmorzonym napięciem ciała, jak również u wcześniaków, dzieci w wieku szkolnym i osób dorosłych.