Komfortowy marsz dzięki kijkom do nordic walking

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Komfortowy marsz dzięki kijkom do nordic walking

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, ile korzyści niesie za sobą regularne uprawianie sportu. Nie zatem dziwnego, że amatorów ruchu na świeżym powietrzu nie brakuje, ale różnego rodzaju marsze oraz biegi cieszą się dużą popularnością i poprawiają naszą kondycję. Od wielu lat chętnie uprawianym sportem jest nordic walking, który jest doskonałą formą aktywności dla każdego, niezależnie od wieku. Jego zaletą jest fakt, iż można go uprawiać o każdej porze roku, niezależnie od warunków atmosferycznych.

Zalety składanych kijków do nordic walking

składane kijki do nordic walkingWysokiej jakości kije powinny posiadać rękawiczki, drobną oraz wygodną rękojeść. Bardzo ważne jest, by posiadały one odpowiednią długość. W sklepach dostępne są modele bez regulacji o stałej długości, a także regulowane, które można dostosować do swojego wzrostu. Decydując się na składane kijki do nordic walking nabywamy model, który świetnie sprawdza się podczas podróży, zapewnia komfort podczas transportu. Lekkie modele wykonane są z włókna węglowego oraz aluminium, można bezproblemowo ustawiać ich wysokość. Wykorzystanie wysokiej jakości materiałów sprawia, że są wytrzymałe oraz lekkie, dzięki czemu będą odporne na uszkodzenia. Dzięki nim marsz w każdych warunkach będzie wygodny, a decydując się na dodatkowe nakładki gumowe możemy uchronić kijki przed ścieraniem. W sklepach dostępne są także kijki jednoczęściowe, które mają określoną długość, są wytrzymałe, nie zawierają mechanizmów teleskopowych, dzięki czemu nie ma ryzyka, iż zostaną uszkodzone. Tego typu modele zazwyczaj są zdecydowanie droższe. Z kolei kijki teleskopowe mają regulowaną długość, są lekkie, wiele z nich posiada wewnętrzny system tłumienia wstrząsów, który minimalizuje odczucie drgań i uderzeń. Modele, które wykonane są z włókna węglowego są lekkie oraz wytrzymałe., dzięki czemu z powodzeniem posłużą przez długi czas. Z kolei modele aluminiowe są cięższe i mniej wytrzymałe, mogą ulec odkształceniu. Decydując się na zakup kijków do nordic walking warto zwrócić uwagę na to, na jakich nawierzchniach będziemy spacerować.

W przypadku miękkiego jakiego podłoża sprawdzą się metalowe groty. W sklepach można znaleźć także modele uniwersalne, które sprawdzają się w przypadku miękkiej i twardej nawierzchni. Zalety nordic walking sprawiają, że wiele osób chętnie korzysta z tej formy aktywności. Dzięki niej można pozytywnie wpłynąć na swoją sprawność fizyczną, a także poprawić swój wygląd. Poza odpowiednimi kijami warto zwrócić uwagę także na komfortową odzież oraz obuwie.