Korekcja wzroku u astygmatyka

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Korekcja wzroku u astygmatyka

Astygmatyzm jest bardzo często spotykaną wadą wzroku. Cechą charakterystyczną jest zamazany obraz zarówno tych przedmiotów, które znajdują się blisko, jak i tych nieco oddalonych. Astygmatyzm to nic innego jak wada rogówki lub soczewki ocznej. Najczęściej element ten uległ rozciągnięciu i po prostu się zniekształcił. Nie jest to poważna choroba, jednak znacznie utrudnia nam widzenie. To dlatego potrzebna jest odpowiednia korekcja wzroku, dzięki której astygmatyk może widzieć ostro i wyraźnie.

Czym są soczewki toryczne?

soczewki toryczne dla astygmatykaJednym z najczęściej spotykanych rodzajów soczewek są soczewki toryczne. Jest to model, stosowany właśnie przy astygmatyzmie. Musimy pamiętać, że za rozwój astygmatyzmu najczęściej odpowiadają geny. A więc jeśli ktoś z naszej rodziny cierpiał na tę przypadłość, to możemy mieć podejrzenia, że choroba ta dopadnie również i nas. Pamiętajmy jednak o tym, że za rozwój astygmatyzmu może odpowiadać również uraz oka. Bez względu na to, na jaką formę astygmatyzmu cierpimy, konieczne będzie zastosowanie korekcji wzroku. Tylko wtedy będziemy mieć możliwość cieszenia się ostrym widzeniem. Wśród objawów astygmatyzmu bardzo często pojawiają się również bóle głowy. To dlatego nieostre widzenie oraz właśnie ból głowy powinny zmusić nas do wizyty u specjalisty. Tylko odpowiedni specjalista będzie w stanie postawić właściwą diagnozę i dobrać odpowiednią metodę korekcji wzroku. Mogą to być okulary lub soczewki toryczne dla astygmatyka. Tak naprawdę możliwe jest również przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego, który pozwoli na pożegnanie tego problemu. Jeśli osoba cierpiąca na astygmatyzm ma ponad 40 lat, to konieczne może być zastosowanie soczewek wieloogniskowych lub dwuogniskowych. Pamiętajmy, że metoda korekcji wzroku powinna być dopasowana do naszego stylu życia. Nie musimy bać się rozmowy z optometrystą i wyrażania własnych preferencji. Tak naprawdę specjalista ten jest po to, aby nam pomóc, a więc warto się do niego wybrać. Dzięki temu możemy mieć pewność, że metoda korekcji wzroku zostanie dobrana w odpowiedni sposób.

Jeśli cierpimy z powodu astygmatyzmu, to powinniśmy jak najszybciej udać się do specjalisty. Najlepszym wyborem będzie optometrysta, który dobierze odpowiednią korekcję wzroku. Nie musimy obawiać się tej wizyty, ponieważ specjalista ten jest po to, aby pomóc nam w naszym problemie. Niestety za wizytę u tego specjalisty przyjdzie nam zapłacić. Wbrew pozorom koszt ten nie jest wcale wysoki. Zazwyczaj wizyta taka kosztuje ponad 100 złotych. Mimo wszystko warto się na nią wybrać.