Koszt oklejenia samochodu

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Koszt oklejenia samochodu

 

Aby okleić samochód nie trzeba kupić tylko odpowiednich nadruków. Trzeba również opłacić osobę, która podejmie się wykonania takiej usługi. Zazwyczaj należy brać pod uwagę to, że niektóre samochody mają nieregularny kształt, do którego trzeba dopasować nadruk. Bardzo ważne jest zwracanie uwagi na wszystkie tłoczenia, które znajdują się w blachach pojazdu. Folia reklamowa w tym miejscu nie może być odkształcona oraz powinna równo przylegać do samochodu. Jest to zupełnie wykonalne, ale trzeba się postarać.

Ile kosztuje oklejenie samochodu?

oklejanie samochodu - cenaOklejenie samochodu to nie tylko zakup odpowiednich nadruków. Jeśli interesuje Cię oklejanie samochodu – cena składa się z kilku bardzo ważnych czynników. Wiadomo, że koszt materiałów eksploatacyjnych stanowi największą część ceny. Jednak wchodzi w to jeszcze koszt pracy maszyn. Każda maszyna powoli się zużywa. Agencje poligraficzne doliczają to jako tak zwana amortyzacja. Poza tym każdy nadruk należy zalaminować. W większości polskich zakładów poligraficznych robi się to za pomocą laminatora ręcznego, dlatego dochodzi koszt pracy drukarza. Samochód trzeba okleić. Robią to specjaliści od montażu. Aby oklejenie samochodu było profesjonalne, należy to robić w odpowiednim pomieszczeniu. Najlepiej aby byłą tam temperatura rzędu dwudziestu stopni Celsjusza. Właśnie wtedy samochód będzie dobrze oklejony i nie będzie problemu z nadrukiem. Każdy pojazd przed oklejeniem musi zostać umyty oraz odtłuszczony. To także koszt, ponieważ korzysta się przy tym z benzyny ekstrakcyjnej. Doskonale czyści nawet trudne zanieczyszczenia, a jednocześnie nie ma wpływu na ogólny wygląd pojazdu. Osoby, które oklejają samochód chcą zazwyczaj opłaty za poświęcony czas, a nie rozmiar pojazdu. Wiadomo, że przy jednym samochodzie spędzi się więcej czasu, a przy drugim mniej. Metraż reklamy często nie ma najmniejszego znaczenia, a raczej kształt pojazdu.

Jak widzisz w grę wchodzi wiele różnych czynników. Trzeba je dobrze przeanalizować, aby wiedzieć ile oklejenie samochodu będzie faktycznie kosztować. Najlepiej jest zamówić wycenę przez pracownika agencji poligraficznej. Będzie się on najlepiej znał oraz poda Ci całkowity koszt, jaki wyniesie Twoje zamówienie. To najlepsza z możliwych opcji, dlatego polecam zastanowić się nad nią. Oklejanie samochodu to świetny sposób na ochronę auta oraz reklamę. Badania pokazują, że jest ona niezwykle skuteczna i opłaca się przedsiębiorcom lokalnym. Dużo osób ją zauważa podczas poruszania się w ruchu drogowym na ulicach miast i wsi.