Które funkcje do bramy wybrać?

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Które funkcje do bramy wybrać?

Zawsze, kiedy decydujemy się na zakup odpowiedniego napędu do bramy, to powinniśmy dokładnie przemyśleć funkcje, które są dla nas najbardziej niezbędne. Nie możemy również rezygnować z takich funkcji, które będą odpowiedzialne za bezpieczeństwo oraz żywotność całego systemu, który zostanie zainstalowany w naszej branży. Mogą również występować takie funkcje, z których w ogóle nie będziemy korzystać, a wiąże się z dodatkowym kosztem podczas instalacji i dlatego warto przeanalizować swoje potrzeby oraz oczekiwania.

Funkcje bram automatycznych

serwis napędów do bram w WarszawieDecydując się na zakup bramy automatycznej, powinniśmy przede wszystkim dodatkowo wyposażyć w lampę ostrzegawczą, która będzie informować osoby znajdujące się w pobliżu, że brama jestem w ruchu i nie powinniśmy się do niej zbliżać. Dodatkowo brama automatyczna powinna być wyposażona w system amperometryczny lub enkoder, który będzie odpowiedzialny za zabezpieczenie przed zgnieceniem. Zawsze, kiedy brama natrafia na jakąkolwiek przeszkodę to natychmiast zatrzyma się i wycofa. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również system fotokomórek, który instalowany jest przez serwis napędów do bram w Warszawie. Taka dodatkowa opcja zapobiega zamknięciu się bramy zawsze w sytuacji, kiedy w jej ruchu znajdzie się człowiek albo jakiś pojazd. W bramach przesuwnych bardzo często montuje się oświetlone bramy. Możemy również poprosić o zainstalowanie funkcji miękkiego startu oraz zatrzymywania, dzięki czemu brama niezależnie od swojej wagi będzie w stanie płynnie wystartować, oraz wyhamować. Oczywiście nie powinniśmy również zapominać o tym, aby brama dodatkowo została wyposażona w specjalne wyłącznik kluczykowy. Wtedy na wypadek braku prądu lub wystąpienia awarii w bramie automatycznej będziemy mogli ręcznie za pomocą kluczyka otworzyć i zamknąć bramę. Dobrze powinniśmy zastanowić się nad tym, czy potrzebujemy automatycznego zamykania bramy po ustalonym konkretnym czasie, a także czy potrzebujemy funkcji elektrozamka. Dodatkowo możemy zainstalować funkcję furtki. Popularne w dzisiejszych czasach rozwiązanie to uruchamianie zewnętrzne. W ten sposób za pomocą przycisku lub modułu GSM albo po prostu z klawiatury możemy otwierać i zamykać bramę.

Zawsze przed wyborem odpowiedniego napędu do bramy powinniśmy dokładnie zastanowić się jaki napęd będzie odpowiednim rozwiązaniem do naszej bramy. W wielu sytuacjach nie potrzebujemy dodatkowych rozwiązań, ponieważ wystarczą nam standardowe napędy do bram. Oczywiście przed wyborem odpowiedniego napędu można zaprosić fachowców, którzy dokonają odpowiednich pomiarów oraz podpowiedzą jakie zastosowanie najlepiej wybrać.