Który z systemów RCP najlepiej wybrać?

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Który z systemów RCP najlepiej wybrać?

Właściciel firmy lub koordynator zespołu odpowiedzialny za kontrolę pracowników ma utrudnioną pracę, jeżeli kadra składa się z kilkuset osób, a ci dodatkowo często opuszczają budynek lub inne miejsce pracy. Aby ułatwić rejestrowanie ich czasu pracy, stworzono specjalne systemy RCP. Z uwagi na ich wszechstronne zastosowanie, na zakup niektórych z nich będzie trzeba wydać do kilku tysięcy złotych. Żeby inwestycja była właściwa, warto zapoznać się z zaletami konkretnych systemów i dobrać najodpowiedniejszy dla siebie.

Zalety każdego z systemów RCP

najlepszy system rcpJedno z oszczędniejszych rozwiązań to systemy z kontrolą dostępu, które wykorzystywane są jako czytniki kart RFID. Zaletą takiego rozwiązania jest między innymi to, że wystarczy nawet jedno urządzenie, aby w sposób rzetelny i dokładny kontrolować osoby wchodzące i wychodzące z budynku. Często system ten łączy się razem z czujnikiem drzwi lub bramkami dostępowymi, co umożliwia wejście dopiero gdy zweryfikuje się swoją tożsamość. Zatem system skutecznie zapobiega dostaniu się do firmy osób postronnych. Podobny system można stosować nie tylko w firmach, ale również placówkach edukacyjnych, aby kontrolować obecność uczniów. Zaletami bramek dostępu, będącymi kolejnym systemem RCP (rejestracji czasu pracy) jest możliwość umieszczenia ich na zewnątrz. Tym samym kontrola dostępu może odbywać się już na parkingu lub przed wejściem na boisko. System jest zabezpieczony na wypadek awarii, przez co ramiona blokujące opadają, jeżeli nie będą zasilone. Takie urządzenia stosuje się również wewnątrz budynków, między innymi w holach lub na recepcjach. Ostatni z wymienianych systemów dotyczy rejestracji czasu pracy wartowników. Takie urządzenie jest lekkie i wygodne w przenoszeniu, przypomina krótkofalówkę. Jest wyposażone w moduł GSM do komunikacji i GPS do ustalania lokalizacji. Ma także przycisk SOS i przekazuje informacje o braku zasilania. Jest to najlepszy system RCP dla pracowników ochrony i strażników wykonujących obchody. Na bieżąco pozostają w kontakcie z przełożonym.

Są to zaledwie trzy rodzaje systemów rejestrujących czas pracy. Producenci i sprzedawcy takich urządzeń oferują również inne rozwiązania, które dodatkowo można ulepszać i dostosowywać specjalnymi oprogramowaniami. Znając zalety urządzeń, można w łatwy sposób dobrać system idealny do konkretnego profilu działalności zakładu. Dla pracowników biurowych świetnie sprawdzi się czytnik montowany przy drzwiach, natomiast w miejscach o większej przestrzeni odpowiednie będą bramki.