Kupno kredy tablicowej do szkoły

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Kupno kredy tablicowej do szkoły

Jako kierownik administracyjny w szkole podstawowej jestem odpowiedzialna za wykonywanie bardzo różnych zadań. Czasami nawet ludzie nie zdają sobie sprawy, co ode mnie zależy. Dziś chciałam napisać o tym, jaką kredę zamawiam do szkolnych klasopracowni. Oczywiście ostateczne decyzje zawsze należą do dyrektora placówki, jednak to ja w porozumieniu z nauczycielami wybieram propozycje ofert kupna, a następnie finalizuję całą transakcję. Dla kogoś, kto nie pracuje w szkole, temat może wydawać się błahy,  jednak prawda jest taka, że każdemu pracownikowi szkoły zależy na tym, aby wybrać idealną kredę.

Najlepsza kreda tablicowa

wydajna kreda do tablicJak zwykle w przypadku przedmiotów dedykowanych dzieciom, pierwszym i najważniejszym kryterium ich doboru musi być bezpieczeństwo. W szkołach jest to szczególnie istotne, ponieważ musimy spełniać wszelkie wymagania ministerialne dotyczące dbania o zdrowie i życie będących pod naszą opieką małoletnich uczniów. Wszystkie zamawiane przez placówki edukacyjne przedmioty muszą posiadać zatem niezbędne certyfikaty świadczące o tym, że mogą być wykorzystywane przez dzieci. W przypadku kredy bierzemy zawsze pod uwagę jeszcze jeden szczegół. Wybieramy te artykuły, które nie pylą, ponieważ zostały wyposażone w specjalne otoczki. Dzięki temu mamy pewność, że nawet dzieci, które na co dzień borykają się z różnego rodzaju alergiami, nie będą źle reagowały na zakupiony produkt. Zazwyczaj kupujemy hurtowe ilości długich i grubych pałeczek w różnych kolorach. Zamawiana przez nas wydajna kreda do tablic jest zawsze w przekroju kwadratowa, co ułatwia branie jej do rąk i wykonywanie nią rysunków bądź napisów. Łatwość posługiwania się narzędziami do pisania po tablicy jest dla nas szczególnie istotna, ponieważ do naszej placówki uczęszczają dzieci z różnymi niepełnosprawnościami i musimy dostosowywać nasze wymagania do ich potrzeb. Zazwyczaj zamawiamy kilkadziesiąt pudełek białek kredy rocznie oraz kilkanaście kolorowej, jednak pracujemy w bardzo dużej szkole, do której uczęszcza ponad ośmiuset uczniów.

Używanie kredy jest dla dzieci szczególnie istotne z wielu powodów. Oczywiście można nią wykonywać twórcze rysunki, rozwijając w ten sposób swoją wyobraźnię. Ważne jest także to, że podobne zajęcia przyczyniają się do rozwoju motoryki małej. Najmłodsi uczniowie szkoły, w której pracuję, chętnie rysują na tablicach oraz zapisują na nich istotne informacje. Sprawia im to sporo przyjemności, a przy tym uczy i rozwija. Warto jednak zadbać o to, żeby używana przez dzieci kreda była dobrej jakości, a zatem nie pyliła i pozostawiała na tablicy wyraziste kolory.