Kupno produktów oświetleniowych

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Kupno produktów oświetleniowych

 

Z czasem zorientowałem się, że stałem się mimowolnie jednym z większych importerów oświetlenia LED, który oferował praktycznie swoim klientom wszystkie produkty jakie zostały tylko wymyślone jeśli chodzi o branżę oświetleniową. W oświetleniu ważne jest to, aby było dopasowane mocą do potrzeb. Początki mojej działalności jednak nie były takie kolorowe.

Importerzy oświetlenia technologii LED

importer oświetlenia ledZ tego względu, że jak zaczynałem kilkanaście lat temu to wtedy technologia LED dopiero przychodziła z zachodu i nie było jeszcze zbyt wielu produktów dostępnych na rynku. To też sprawiło, że bardzo szybko udało mi się odnaleźć w tej branży i faktycznie mogłem z łatwością importować oświetlenie LED z zagranicy i sprzedawać je dalej w Polsce. Do Polski zawsze później dochodzą wszelkie rozwiązania, które pojawiają się na zachodzie, tak też importerzy tacy jak ja oraz inne osoby działające w branży mają przed sobą trudne zadanie, aby móc sprostać każdemu zamówieniu. Importer oświetlenia LED powinien posiadać swoją własną stronę internetową na której będzie zamieszczał wszelkie nowości i związane właśnie z oświetleniem. Tak, aby faktycznie móc powiedzieć, że zajmuje się tym tematem na poważnie. Jeśli o mnie chodzi to zdaję sobie sprawę z tego, że importerzy teraz konkurują ze sobą głównie cenami. Produkty oświetleniowe można kupić już za kilka złotych w zależności oczywiście od tego, co to będzie za oświetlenie. W przypadku niewielkiej mocy żarówek LED koszt to właśnie kilka złotych, więc widać jaka zrobiła się przepaść między produktami teraz a produktami kiedyś. Na pewno jest to bardzo budujące dla mnie z tego względu, że wiem, iż można będzie rozwinąć się w tej branży dość mocno i na pewno nie trzeba będzie za bardzo zaniżać cen. Zwłaszcza jak ma się ugruntowaną pozycję budowaną przez kilkanaście ostatnich lat. Importując oświetlenie LED faktycznie warto jest zwrócić uwagę na to od jakiego producenta kupujecie dane produkty. W większości przypadków jest to jeden czy dwóch producentów, którzy zaopatrują hurtownie oraz sklepy stacjonarne w całym kraju.

Stąd też istotną kwestią przy prowadzeniu tego rodzaju działalności sprzedażowej będzie podejmowanie współpracy z odpowiednimi firmami, które posiadają lata doświadczeń na rynku i na pewno ich produkty są o wiele bardziej innowacyjne niż produkty konkurencji. Tak czy inaczej zdaję sobie sprawę, że przede mną jeszcze długa trasa jeśli chodzi o oświetlenie. Wiem, że w większości przypadków konkurencja już działa dość mocno dlatego muszę spieszyć się z aktualizacją oferty.