Laweta samochodowa do transportu pojazdów

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Laweta samochodowa do transportu pojazdów

Popyt na samochody używane spowodował, że rynek tych aut w Polsce bardzo się powiększył. Szczególnie po wejściu Polski do Unii Europejskiej i otworzeniu granic całe rzesze handlarzy zaczęło sprowadzać samochody z zagranicy, gdzie po dobrych cenach można było kupić samochody w dobrym stanie technicznym. Spowodowało to także lawinowy wzrost dochodów także w innych dziedzinach powiązanych z takim transportem. Na przykład w sprzedaży przyczep samochodowych.

Wykorzystanie lawet samochodowych do transportu aut

lawety samochodoweWiadomo, że zakup auta za granicą wiąże się z tym, że trzeba je jakoś dostarczyć z powrotem do kraju. Oczywiście można przyjechać nim na własnych kołach, ale niestety wymaga to podróży za granicę co najmniej dwóch osób co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Firmy jednoosobowe i mali handlarze z reguły sami wyjeżdżają za granicę i biorą ze sobą lawety samochodowe, na których zabierają pojazdy z powrotem do kraju. Na taką lawetę mogą z reguły zabrać jeden samochód osobowy, lub przy doczepieniu dodatkowej przyczepy lawety także drugi. Druga opcja jest często wybierana przez handlarzy, ponieważ jest bardziej opłacalna. Ilość paliwa jakie spalą w celu transportu pojazdu nie zawsze zwróci się gdy do kraju przywiozą tylko jeden pojazd, a opcja z dodatkową przyczepą niewiele więcej kosztuje. Oczywiście są zestawy mogące przewieźć dużo więcej niż tylko dwa samochody, ale wymagają one już większych gabarytowo pojazdów i uprawnień na auta ciężarowe. Każdy użytkownik posiadający prawo jazdy na samochody osobowe i przyczepy może ze sobą zabrać tylko co najwyżej jedną dwuosiową przyczepę, która pomieści góra jeden pojazd. Przyczepy są dość dobrze dostosowane do transportu i są z reguły wyposażone w kompletne oprzyrządowanie do bezpiecznego przymocowania znajdujących się na nich samochodów. Taki sprzęt to z reguły specjalne uchwytu i pasy wyposażone w mechanizmy zaciskowe, które stabilnie zabezpieczą pojazd przed jego zsunięciem. Niezbędne są także podkładki pod koła, które również znajdują się na wyposażeniu niemal każdej lawety. Dodatkowo, każda laweta ma również zestaw najazdów, wysuwanych lub doczepianych do wprowadzenia samochodu na lawetę.

Przyczepy nie są tanie, ale służą do zarabiania wystarczających pieniędzy, aby ich zakup okazał się trafiony. Opcjonalnie niektóre są wyposażone także we wciągarki z hakiem do załadunku samochodu na pokład przyczepy i napędzane albo przez silnik elektryczny, albo odrębny silnik spalinowy. Wiele firm zajmujących się produkcją przyczep może także zaoferować nam indywidualny projekt według naszych potrzeb, za oczywiście odpowiednią cenę.