Leczenie uzależnień na Narodowy Fundusz Zdrowia

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Leczenie uzależnień na Narodowy Fundusz Zdrowia

Program psychoterapeutyczny ośrodka, który ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem zdrowia skierowany jest do osób pełnoletnich, które są  uzależnione od wszelkiego rodzaju substancji psychoaktywnych. Wiele osób, które nie posiadają środków finansowych na leczenie w ośrodkach prywatnych, mogą skorzystać z leczenia, które finansuje narodowy fundusz zdrowia.

Jak wygląda procedura leczenia?

specjalistyczny ośrodek leczenia uzależnień nfzOśrodki z NFZ  oznaczają bezpłatne leczenie zarówno dla osób ubezpieczonych jak i nieubezpieczonych. Co więcej specjalistyczny ośrodek leczenia uzależnień nfz proponuje 6 miesięczny program leczenia, jak również 4 miesięczny program dla osób, które są w trakcie nawrotu chorób. Bardzo ważne jest to, że koszty leczenia dla osób ubezpieczonych pokrywa Narodowy Fundusz zdrowia. Jak przygotować się do takiego leczenia i co musimy mieć ze sobą? Koszt leczenia osób ubezpieczonych pokrywa NFZ, dlatego osoby, które zaciekawione są leczeniem powinni w dniu przyjęcia posiadać: aktualną legitymację ubezpieczeniową, lub odcinek emerytury/renty bądź zaświadczenie o zatrudnieniu z zakładu pracy, lub zaświadczenie PUP (osoby niepracujących), rolnicy – zaświadczenie KRUS, osoby prowadzący własną działalność gospodarczą – ostatni dowód wpłaty na ubezpieczenie zdrowotne). Przedstawienie tych dokumentów nie jest wymagane, kiedy ubezpieczony potwierdzi swoją tożsamość poprzez okazanie dowodu osobistego, paszportu, prawa jazdy oraz gdy mamy potwierdzenie prawa do świadczenia opieki zdrowotnej osoby ubiegającej się o udzielenie świadczenia opieki zdrowotnej, który potwierdza dokument elektroniczny. W trakcie pobytu pacjenci mają zagwarantowane świadczenia zgodnie z kontraktem z NFZ. Taki kontrakt obejmuje opiekę lekarską, terapeutyczną, pielęgniarską, a także nocleg i wyżywienie. W ośrodku możemy liczyć na zajęcia takie jak: psychoterapia grupowa, a także  indywidualna, arteterapia, psychoedukacja, warsztaty umiejętności społecznych, relaksacja. Tego rodzaju terapia uzależnień NFZ jest niezwykle efektowna.

Bez problemu pacjenci mogą starać się o kwalifikację do grupy pogłębionej. Ośrodek uzależnień od narkotyków gwarantuje im wszelkie udogodnienia, które sprawiają, że pacjenci czują się w nim jak w domu. Szeroki wybór zajęć jest bardzo korzystny dla osób, które są uzależnione od danych substancji, ponieważ w znacznym stopniu odwraca ich uwagę od problemów a ma na to wpływ tak zapełniony grafik. Z pewnością jeżeli borykamy się z takimi problemami, warto pójść na terapię, finansowaną przez nfz.