Logistyka kurierska z Polski do Anglii

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Logistyka kurierska z Polski do Anglii

 

Na polskim rynku przesyłek kurierskich roi się w chwili obecnej od firm oferujących przesyłki kurierskie z Anglii do Polski. Są pewne luki na rynku biznesowym, gdzie firmy zajmujące się transportem kurierskim jeszcze nie wyspecjalizowały się w szczególny sposób i wciąż pozostaje wiele do życzenia w tych obszarach: jest to np. transport materiałów niebezpiecznych. Warto przyjrzeć się, co w tradycyjnej kurierce możemy zrobić w kwestii transportu na linii Polska – Anglia, oraz co jest jeszcze do poprawienia i co można zrobić więcej w tym obszarze.

Wyzwania w transporcie kurierskim

przesyłki kurierskie z Polski do AngliiW dalszym ciągu Anglia, wraz z całym obszarem Zjednoczonego Królestwa, pozostaje w strefie Schengen, która reguluje bezcłowy obrót towarów na terenie Unii Europejskiej. Wciąż możemy wysyłać przesyłki kurierskie bez odprawy celnej, unikać płacenia VATu w imporcie, oraz unikać pozostałych opłat celnych. Wszystko zmieni się wraz z formalnym wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Wówczas towarem bezcłowym i niepodlegającym odprawie celnej pozostanie jedynie wysyłka dokumentów. Już dzisiaj firmy kurierskie szykują się na ten proces i dostosowują swoje systemy pod zwiększony obrót towarów podlegających odprawie celnej. Warto zwrócić uwagę, decydując się na podpisanie umowy z jakimś przewoźnikiem kurierskim o mniejszej randze, czy po formalnym wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, wciąż będzie w swojej ofercie posiadał import z Anglii oraz eksport towarów do Anglii. Firmy kurierskie oferują zazwyczaj konkurencyjne ceny, wobec firm z segmentu transportu drobnicowego w przedziale wagowym do 31, 5 kg. Jest to kolejna wytyczna, która powinna znaleźć się w ofercie firmy kurierskiej oferującej przewóz przesyłek na trasie Anglia – Polska. Firmy oferujące przesyłki kurierskie z Polski do Anglii powinny móc przewozić także materiały niebezpieczne w ograniczonej ilości (LQ), śladowej ilości, oraz o ilości wyłączonej (EQ) z przepisów IATA, ADR, IMDG lub RID. Wysyłając np. próbki krwi do badań do jakiejś kliniki w Anglii warto zwrócić uwagę, czy dana firma rzeczywiście zajmuje się wysyłką tego typu materiałów niebezpiecznych.

Wysyłka pewnego rodzaju towarów jest w wielu przypadkach bardzo złożoną kwestią, wymagającą konsultacji ze specjalistą, który w przystępny sposób pomoże nam odpowiedzieć na nasze wątpliwości oraz pomoże w przygotowaniu przesyłki pod kątem zapakowania, a także już niedługo, w przypadku przesyłek z Polski do Anglii, pomoże nam w rozwiązaniu dylematów natury celnej. Istnieją sytuacje, jak te związane z wysyłka materiałów do badań, gdzie czas odgrywa decydującą rolę i fachowa konsultacja jest dla nas na wagę złota.