Malowanie kompozytowych desek elewacyjnych

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Malowanie kompozytowych desek elewacyjnych

Deski, która kładzie się na elewacje z materiałów kompozytowych są bardzo popularne. Jednak dużo osób zadaje mi pytanie dotyczące ich malowania. Czy można to robić, jeśli widać na przykład zarysowania? Oczywiście, że tak. Jest wiele możliwości dotyczących malowania. Jeśli chodzi o konserwację tych desek, nie jest ona wymagana, ale także mamy różne metody. Są ludzie, którzy chcą dbać o takie rzeczy, ponieważ w ten sposób mogą mieć pewność, że wszystko jest zrobione dokładnie tak, jak trzeba.

Malowanie deski elewacyjnej

deski elewacyjneTaka deska jest wykonana z materiałów kompozytowych, dlatego nie jest narażona na utratę wyglądu po wielu latach. Ale może się zdarzyć tak, że coś zarysuję nam deski i będziemy chcieli je po wielu latach pomalować. Ja w tym przypadku postąpiłbym dosłownie tak samo, jakby deski elewacyjne były z prawdziwego drewna. Po prostu sęk w tym, by wszystko było pomalowane impregnatem. Wtedy kolor będzie bardzo dobry. Impregnaty zazwyczaj dają jasno brązową barwę, a to ona jest najbardziej estetyczna i przypomina drewno. Deski elewacyjne można malować również za pomocą farb, które zostały do tego celu stworzone. Jednak w tym przypadku pamiętajmy, aby kupić preparat od tego samego producenta, który te deski stworzył. Dzięki temu nie będzie problemu z tym, że farba na przykład nie kryje w taki sposób, w jaki powinna. A co ze wspomnianymi powyżej sposobami konserwacji? Są lakiery bezbarwne, matowe, dzięki którym można zabezpieczyć deski elewacyjne przed zarysowaniami. Wystarczy, że pomalujesz te deski tym preparatem i nie będziesz już miał takiego problemu. Możesz to robić na etapie, gdy nie są one jeszcze na elewacji lub kilkanaście lat po ich ułożeniu. Każda z tych opcji jest oczywiście bardzo dobra. Myślę, że powinieneś zastanowić się, jaki najlepszy sposób będzie, by to osiągnąć. Zarówno impregnat, farbę, jak i ten lakier kupisz w sklepach budowlanych. Można również zamówić usługę od firmy, która się tym zajmuje. Wtedy miejsce zakupu zależy od usługodawcy i nie jest to Twój problem.

Takie elewacje można w bardzo prosty sposób konserwować, ale trzeba do tego fachowo podejść. Tak samo jest z ich odmalowaniem. Myślę, że użycie tych desek na elewacji jest bardzo dobrym pomysłem, ponieważ właśnie w ten sposób zyskują one swój pierwotny wygląd. Taka elewacja wytrzyma nawet kilkadziesiąt lat w bardzo dobrym stanie. Na pewno nie będziesz narzekał na to, że będzie potrzebny jej remont. Mogę CIę o tym z czystym sumieniem zapewnić. Przekonało się o tym wielu ludzi.