Materiały na oczka wodne

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Materiały na oczka wodne

Kiedy byłam u znajomych na grillu, bardzo spodobało mi się ich ogrodowe oczko wodne. Było przecudne – miało wokoło rośliny, skalniaki, pływały w nim małe kolorowe  karpiki i inne piękne ryby. A najpiękniejszy był pomost, który dodawał uroku całemu otoczeniu. Ja także zapragnęłam mieć w swoim ogrodzie takie oczko wodne, więc przekonałam męża, abyśmy w niedługim czasie takie zbudowali.

Folia PCV materiałem na oczka wodne

folia na oczko wodne z PCVPo jakimś czasie, po odwiedzinach u znajomych mój mąż zgodził się na wykonanie oczka wodnego w naszym ogrodzie. Nie chcieliśmy wynajmować firmy, która się tym zajmuje, ponieważ znacznie obciążyłoby to nasz budżet, więc mąż zdecydował, że wykona oczka sam lub z pomocą przyjaciół. Zanim przystąpił do pracy musiał zapoznać się z zasadami zrobienia małego zbiornika na wodę, tak by spełniał swoje funkcje ozdobne i żeby szybko nie uległ zniszczeniu. Postanowił więc zasięgnąć porady znajomych i czytał trochę na ten temat w internecie. Wyczytał, że dobrym i stosunkowo nie drogim rozwiązaniem na wyłożenie dna i brzegów naszego zbiornika, będzie folia na oczko wodne z PCV, czyli materiał z polichlorku winylu. Było to dla nas idealne rozwiązanie. Folie z PCV są najczęściej wykorzystywanym materiałem do oczek wodnych, więc jest to rozwiązanie praktycznie na każdą kieszeń. Ponadto wykładziny do oczek tego rodzaju są odporne na mrozy, rozdarcia – są po prostu mocnym tworzywem. Mogą wytrzymać 10 lat, dla nas jest to opcja idealna, ponieważ co jakiś czas lubimy coś zmieniać, więc nie wiem czy za te 10 lat oczko wodne się nam nie znudzi. Jedynie pod wpływem promieni słonecznych czasem twardnieją i mogą pękać, ale i na to jest rozwiązanie. Wystarczy dać podwójną warstwę lub połączyć to z siatką i po problemie. Praca z materiałem takim jak folia na oczko wodne z PCV wymaga trochę pracy, ponieważ te materiał trzeba zgrzewać, ale za to efekt jest znakomity. Można wybrać sobie folię w kolorze niebieskim, zielonym, czarnym lub z nadrukiem kamieni, który tworzy niepowtarzalny widok kamiennego dna oczka. Dostępna folia na oczko z PCV ma zazwyczaj wymiary od 2 do 6 m szerokości i jest zrolowana na belkach, ale można spotkać też folię w gotowych płachtach.

Wykonując samodzielnie oczko wodne, zorientujmy się co będzie w miarę mało kosztownym i dobrym tworzywem na nasz zbiornik. Uważam, że folia z PCV jest dobrym rozwiązaniem, mimo że trochę czasochłonnym. Jednak satysfakcja z tego, że  sami zrobiliśmy oczko wodne będzie większa i relaks przy nim będzie wręcz niekończącą się przyjemnością.