Metalowa szafa na narzędzia

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Metalowa szafa na narzędzia

Warunki na linii produkcyjnej były bardzo trudne, i podczas gdy wszyscy pracownicy byli dobrze zabezpieczeni przed działaniem szkodliwych substancji, wykorzystywanych podczas procesów produkcyjnych, tego samego nie można było powiedzieć o wyposażeniu, jakiego używaliśmy podczas pracy. Szczególnie narzędzia elektryczne były narażone na działanie chemikaliów wywołujących korozję lub niszczących elementy plastikowe, i niewiele mogliśmy na to poradzić, z racji samej konstrukcji owych narzędzi, uniemożliwiającej ich zabezpieczenie.

Odporne szafy gospodarcze z metalu

metalowe szafy gospodarcze na akcesoriaNarzędzia używane przez nas podczas pracy często były pozostawiane na stanowiskach po jej zakończeniu, gdyż nie posiadaliśmy możliwości ich przechowywania, z powodu braku wystarczającej ilości szaf narzędziowych na hali produkcyjnej. Składowane były więc tylko narzędzia najbardziej narażone na uszkodzenia a i tak, szafy głównie służyły jako ochrona przed kradzieżą owych narzędzi, gdyż w żaden sposób nie zabezpieczały zawartości przed zewnętrznym wpływem, same będąc dość podatnymi na działanie chemikaliów. Po renowacji hali produkcyjnej zdecydowaliśmy się więc na zakupienie dodatkowego wyposażenia wewnętrznego, jakim były metalowe szafy gospodarcze na akcesoria i narzędzia. W owych szafach można było przechowywać niemal wszystkie elementy wyposażenia, od narzędzi po ubrania robocze, a były one dostępne w wielu różnych wariantach, różniących się od siebie przede wszystkim układem wewnętrznym. Wszystkie jednak były bardzo pojemne, i zdecydowanie pomogły nie tylko w sortowaniu i przechowywaniu wyposażenia, ale również w utrzymaniu porządku na stanowiskach pracy. Ich największą i najważniejszą zaletą dla nas była jednak odporność stali na działanie szkodliwych chemikaliów i niewrażliwość na korozję, jak również szczelne zamknięcie drzwiczek z dodatkową izolacją brzegów, która nie dopuszczała do wnętrza powietrza, a tym samym pomagała chronić zawartość przed substancjami używanymi w trakcie pracy.

Mogliśmy więc użyć owych szaf do przechowywania najbardziej delikatnego ekwipunku i narzędzi, które nie byłyby wtedy bezpośrednio wystawione na działanie szkodliwych substancji, znacznie zwiększając ich żywotność. Szafy te nie musiały być w żaden sposób zabezpieczane, jako że nie służyły do przechowywania kosztownych sprzętów, więc pozostaliśmy przy opcji zwykłego zamka, choć niektóre odmiany miały możliwość zainstalowania nieco lepszych zabezpieczeń, a nawet zamków elektronicznych, jeśli były one wymagane przez użytkownika.