Modele apteczek zakładowych

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Modele apteczek zakładowych

Wypadki zdarzają się każdemu i często nie można ich przewidzieć. Przy drobnych skaleczeniach, wystarczy woda utleniona i plaster, natomiast przy poważnych wypadkach, konieczne jest wykorzystanie zawartości apteczki pierwszej pomocy. Od tego jak zostanie nam udzielona pomoc zaraz po wypadku, najprawdopodobniej będzie zależeć nasze zdrowie, bądź nawet życie. Osoby, które przeszły szkolenie z pierwszej pomocy, doskonale znają wyposażenie apteczek i potrafią je wykorzystać.

Co zawierają zakładowe apteczki pierwszej pomocy?

apteczka zakładowaPolskie prawo obliguje pracodawców do zapewnienia bezpieczeństwa zatrudnionym pracownikom i zapewnienie im właściwych warunków do pracy. Im większy zakład pracy, tym większe ryzyko wypadku. W takim miejscu, musi się znajdować przynajmniej kilka apteczek. Jej zawartość powinna być dostosowana do specyfiki prowadzonej działalności. W miejscu gdzie pracownicy mają stały kontakt z pyłami i oparami, apteczka musi zawierać specjalne opatrunki na oczy i płyn do przemywania oczu. Apteczka zakładowa powinna być wyposażona w zestaw plastrów o różnym rozmiarze. Mogą być w klasycznej formie, lub na szpulce do odcinania pożądanego odcinka. Zawsze się przydadzą bandaże do wykonywania opatrunków, dlatego w apteczce znajdziemy bandaż elastyczny i zwykły w kilku rozmiarach. Nieprzewidziane sytuacje i groźne wypadki zdarzają się wszędzie, dlatego trzeba być na nie przygotowanym. Kiedy ktoś straci przytomność, a jego funkcje oddechowe zostaną zakłócone, lub całkowicie zatrzymane, konieczne jest niezwłoczne wykonanie sztucznego oddychania, do którego przydadzą się specjalne jednorazowe ustniki. Kiedy jakaś osoba się oparzy, przydadzą się specjalne kompresy chłodzące, które muszą się znajdować w zakładowej apteczce. Wyposażenie apteczek może być dowolne w naszym kraju, bo nie ma obowiązku posiadania konkretnego wkładu. O jej zawartości decyduje osoba, która musi ją nabyć. Najlepsze są apteczki zakładowe spełniające wymagania unijnych norm. Posiadają one kompletny zestaw przyborów i artykułów pierwszej pomocy.

Apteczki najlepiej jest kupować w sklepach medycznych, albo sprawdzonych sklepach internetowych, bo tam mamy pewność co do ich jakości. Jeżeli jakieś elementy zostaną wykorzystane przez pracowników, to należy je niezwłocznie uzupełnić dokupując sam wkład do apteczki. Należy też przestrzegać dat ważności poszczególnych produktów, bo po jej przekroczeniu stają się niepełnowartościowe i mogą nie spełniać swojej roli. Ceny apteczek zaczynają się od około pięćdziesięciu złotych