Modne wnętrze z panelami 3D

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Modne wnętrze z panelami 3D

Coraz więcej osób decyduje się na nowoczesne ozdabiane swoich ścian panelami. Obecnie na rynku dostępnych jest tak wiele rozwiązań, że z pewnością każdy może wybrać swój ulubiony wzór. Jest to bardzo dobry sposób nie tylko na szybką zmianę aranżacji naszego wnętrza, ale również na ukrycie pewnych niedoskonałości, które znajdują się na naszych ścianach. Panele montowano już w latach dziewięćdziesiątych, jednak na początku XXI wieku zyskały one nowe życie.

Jak wybrać dobre panele?

panele gipsowe 3d w niskiej ceniePrzy wyborze panel przede wszystkim powinniśmy skupić się na materiale, z którego są wykonane. Jest to bardzo ważny czynnik, który zapewnia nas, że wybrany przez nas produkt nie ulegnie szybkiemu zniszczeniu. W sklepach możemy dostać panele drewnopochodne, gipsowe i betonowe, ale również tworzone ze szkła, PCV i drewna. Pierwsze z nich wykonywane są z płyt MDF. Dobrze jest montować je w salonach lub korytarzach, czy w miejscach, które narażone są na wilgoć. Poza tym są łatwe w instalacji i bardzo lekkie. Dodatkowo mogą spełniać rolę izolacji cieplnej bądź akustycznej. Drugie, wykonywane z gipsu najlepiej sprawdzą się w pokojach dziennych i salonach. Bardzo dobrze pasują do minimalistycznych wnętrz. Ważne jest również to, że panele gipsowe 3D w niskiej cenie dostaniemy bez problemu. Ostatnio biją one rekordy popularności. Trzecie, czyli te wykonywane z betonu idealnie imitują cegłę i wzbogacą wiele surowych pomieszczeń. Panele ze szkła mogą nadać bardzo ekskluzywny wygląd naszym wnętrzom. Nie tak łatwo je uszkodzić dlatego często możemy spotkać je w restauracjach czy barach. W kuchni lub łazience możemy zamontować panele wykonane z PCV. Ich głównym plusem jest to, że są wodoodporne i łatwo się je czyści. Ponadto ich cena jest niewielka, a znajdziemy je w przeróżnych wzorach i kolorach. Jednak najbardziej uniwersalne są panele drewniane. Pasują do każdego pomieszczenia i przede wszystkim są trwałe. Można montować przy schodach, czy w salonach. Mogą wprowadzić w naszym domu iście wiejski klimat. Jeśli zdecydujemy się na remont i odnowienie swoich wnętrz panelami, skupmy się przede wszystkim na materiale. Potem wybierzmy miejsce, w którym chcemy je zainstalować i dopiero pójdźmy do sklepu. Lepiej jest wszystko zaplanować, niż potem żałować, że kupiło się zły produkt, a nie zawsze możemy wszystko zwrócić do sklepu.

Jeśli nie jesteśmy pewni swojego wyboru najlepiej jest skontaktować się ze specjalistą, który odpowiednio dobierze panele do naszego domu. Tak by mogły one służyć nam latami i pasowały do aranżacji całego wnętrza. Ponadto możemy poprosić go również o montaż paneli, wtedy będziemy mieć pewność, że zostało to zrobione w prawidłowy sposób.