Na czym polega kurtynowa iniekcja ciśnieniowa?

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Na czym polega kurtynowa iniekcja ciśnieniowa?

Iniekcja to proces przywracania integralności konstrukcji budowlanej poprzez pompowanie nadciekłych żywic o niskiej lepkości pod wysokim ciśnieniem. Technologia służy do przywracania fizycznych i użytkowych właściwości budynków i konstrukcji żelbetowych, kamiennych i ceglanych. Podczas iniekcji pęknięcia, szwy, puste przestrzenie i pory wypełniane są materiałami iniekcyjnymi. Nadciekłe związki o niskiej lepkości rozprowadzają się w bryle konstrukcji i wzmacniają beton, cegłę lub mur, wiążąc i uszczelniając nawet najcieńsze rysy.

Zastosowania i cena iniekcji ciśnieniowej

kurtynowa iniekcja ciśnieniowa - cenaMetoda kurtynowej iniekcji ciśnieniowej stosowana jest w budownictwie od niedawna, ale ze względu na jej wydajność, szybkość i niski koszt pracy , stała się powszechne. Metoda iniekcji stosowana jest do rekonstrukcji obiektów przemysłowych, kulturalnych, mieszkalnych, użyteczności publicznej i mieszkalnych. Za pomocą iniekcji kurtynowej przywraca się integralność belek, słupów, ścian, płyt stropowych i innych konstrukcji. W przypadkach, gdy konieczne jest zwiększenie nośności za pomocą zewnętrznych systemów zbrojenia z włókna węglowego, pęknięcia są wstępnie wtryskiwane, aby zapewnić normalne działanie betonu. Ponadto technologia ta jest wykorzystywana jako środek wodoodporności. Mieszanki do iniekcji można stosować do uszczelniania wszelkich szwów i pustek w celu stwardnienia betonu lub cegieł, aby zapobiec wilgoci i wyciekom. Są to główne zastosowania usługi, jaką jest kurtynowa iniekcja ciśnieniowa – cena jest adekwatna do usług. Różni się w zależności od regionu i sprzętu, jaką dysponuje firma. Metoda wtrysku znalazła szerokie zastosowanie ze względu na to, że umożliwia wykonać natychmiastowe uszczelnienie i hydroizolację, zachować integralność konstrukcji bez zmiany architektury budynku, przywracać trudno dostępne odcinki konstrukcji, przeprowadzać odbudowę bez prac ziemnych i wykonywać prace o każdej porze roku. Istotną przewagą iniekcji kurtynowej nad innymi metodami jest znacznie łatwiejsza penetracja wszelkich pęknięć i szwów.

Iniekcja ciśnieniowa to nowa, jedna z najskuteczniejszych technologii, która pozwala na naprawę obiektów, eliminację widocznych i niewidocznych wad. Technologia ta polega na tym, że puste przestrzenie, pęknięcia w betonie wypełniane są specjalnie opracowanymi kompozycjami polimerowymi, które wtryskiwane są pod ciśnieniem. Przy pewnych kłopotach z konstrukcją, wtrysk betonu można wykonać z pomocą profesjonalnej firmy, co pozwala uniknąć poważnych napraw, a to też znacznie oszczędza czas i pieniądze.