Na dachu mam nowoczesną instalację fotowoltaiczną

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Na dachu mam nowoczesną instalację fotowoltaiczną

Kilka miesięcy temu wprowadziliśmy się z żoną i naszym synkiem do nowego domu. Udało nam się go wybudować w rekordowym tempie, bo od podjęcia decyzji o budowie do wprowadzenia się minęło zaledwie dziesięć miesięcy. W tym czasie wyrobiliśmy się nawet ze zrobieniem kostki brukowej na posesji i pięknego ogrodzenia. A ostatnio zleciłem zamontowanie na dachu tego, co montują teraz niemalże wszyscy. I prąd w domu mamy z własnej elektrowni, jak często określa się panele fotowoltaiczne.

Instalację fotowoltaiczną zamontowano mi bardzo szybko

szybkie instalacje fotowoltaiczne z ToruniaTematem produkowania prądu na potrzeby swojego domu zainteresowałem się już dawno temu. W ciągu ostatnich latach wszyscy o tym mówią, a panele pojawiają się praktycznie na każdym dachu. Przyznam szczerze, że miałem na początku bardzo sceptyczne podejście do kwestii fotowoltaiki. Zastanawiałem się nad takimi kwestiami jak opłacalność tego przedsięwzięcia, żywotność ogniw czy ich późniejsze serwisowanie. Kiedy zgłębiłem ten temat dokładniej to wtedy zrozumiałem, że dzisiaj jest to jedyna droga do naprawdę taniej energii elektrycznej w swoim domu. Potem okazało się jeszcze, że na fotowoltaikę można dostać dofinansowanie. I to wcale nie małą sumę. I wtedy byłem już pewien, że chcę mieć taką instalację na dachu naszego nowego domu. Od razu znalazłem firmę oferującą szybkie instalacje fotowoltaiczne z Torunia i się z nią skontaktowałem. Pracownicy tej firmy przyjechali do mnie dokonać oględzin i dokładnych pomiarów dachu. Następnie przedstawiono mi projekt i kosztorys takiej instalacji. Do przygotowania projektu musieliśmy przyjąć prognozowane zużycie prądu, więc na tej prognozie nie oszczędzałem. W każdym razie koszt instalacji wcale nie wyszedł taki duży jak się spodziewałem. Szybko policzyłem, że przy założonym zużyciu prądu instalacja zwróci się w ciągu dziesięciu lat. Na ogniwa dostałem piętnaście lat gwarancji producenta, dzięki czemu mogłem być pewien, że bez względu na wszystko panele i tak na siebie zarobią. No i teraz jak się już wprowadziliśmy możemy korzystać z darmowego prądu.

Muszę też napisać, że jestem bardzo zadowolony z firmy, która wykonywała u Nas w domu instalację. Fotowoltaika została zamontowana w jeden dzień. Nie zapłaciłem za to zbyt wiele, bo same koszty montażu były naprawdę atrakcyjne. Ponadto firma, która montowała u nas panele pomogła mi w załatwieniu formalności związanych z dofinansowaniem. I jeszcze załatwili w moim imieniu wszystko z elektrownią. I teraz nadwyżki wyprodukowanego prądu przesyłam na przechowanie do elektrowni.