Na działkę musiałem wynająć minikoparkę

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Na działkę musiałem wynająć minikoparkę

 

Kiedy kupiłem działkę budowlaną to musiałem na niej zrobić bardzo liczne porządki. Nie była to działka idealna z wyglądu, ale zapłaciłem za nią niewiele pieniędzy. Po szybkim przeliczeniu sobie kosztów związanych z koniecznymi do wykonania pracami stwierdziłem, że kupno takiej działki jest niezwykle opłacalne. Bo nawet po zrobieniu wszystkiego i tak koszt działki był mniejszy, aniżeli koszt ładnych i zadbanych działek w okolicy. Do zrobienia miałem całkiem sporo, ale skorzystałem z usług specjalistycznych maszyn.

Najbardziej przydatna była minikoparka

usługi minikoparkąZasadniczo wszystkie prace polegały na tym, żeby zrobić z tej zalesionej działki taką, która byłaby gotowa pod budowę. Działkę kupiłem jedynie z myślą o zarobieniu na niej w przyszłości, ale pod późniejszą sprzedaż musiałem działkę odpowiednio przygotować. Miałem na to całe pięć lat, bo tyle musiało minąć od kupna działki, żebym mógł ją sprzedać bez koniecznego do zapłaty podatku. Najtrudniej miałem z wycinką drzew i krzewów, bo niektóre obrosły bardzo mocno korzeniami. Wyrywanie korzeni do najłatwiejszych prac nie należy. Natomiast najprostsze było zrobienie ogrodzenia. Do tych prac musiałem wynająć usługi minikoparką, które w moim mieście świadczone są przez bardzo wiele firm. Nie miałem problemu ze znalezieniem operatora, który wykonałby wszystkie zlecone prace za w miarę niewielkie pieniądze. Za minikoparkę zapłaciłem jakieś osiemdziesiąt złotych za godzinę pracy. Ale jej praca okazała się bezcenna. Wykopanie słupków pod ogrodzenie zajęło kilka godzin, a aż strach pomyśleć ile zajęłoby mi to, gdybym kopał je samodzielnie łopatą albo szpadlem. Minikoparka doskonale poradziła sobie z nawet najbardziej precyzyjnymi pracami. To oczywiście zasługa operatora, który naprawdę bardzo zwinnie i sprawnie poruszał łyżką minikoparki. Zanim zamówiłem takie usługi na swoją działkę to mi się wydawało, że operator specjalnie będzie pracował powoli, a tymczasem było absolutnie odwrotnie. Każda praca wykonana została bardzo sprawnie i bardzo dokładnie.

Dzisiaj moja działka budowlana jest idealnie przygotowana pod sprzedaż. Myślę, że nawet po podliczeniu wszystkich kosztów i tak całkiem sporo na niej zarobię. Odkąd ją kupiłem to minęło już pięć lat, więc mogę ją sprzedać bez podatku. Za chwilę zacznę szukać kupca, ale jeszcze została mi jeszcze jedna rzecz do zrobienia. Muszę ją pięknie wykosić zanim zrobię zdjęcia na portal z nieruchomościami na sprzedaż. Dzięki zamówionej minikoparce wszystkie prace udało się przeprowadzić bardzo sprawnie.