Najlepsze miejsca na spływ kajakowy

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Najlepsze miejsca na spływ kajakowy

W ostatnim czasie coraz więcej osób planuje wybrać się na spływ kajakowy. Większość z takich osób planuje taki wypad w weekend, gdzie mają chwilę wolnego na to, by spędzić swój czas na świeżym powietrzu. Jednocześnie jest również duża grupa takich osób, które szukają bardziej ekstremalnych wrażeń i jadąc na spływ chcą przynajmniej spędzić na nim kilka dni. Gdzie zatem w naszym kraju są najlepsze miejsca na zorganizowanie takiego spływu kajakowego?

Zorganizowanie spływu na rzece Słupi

spływ słupiąPlanując swój wymarzony spływ kajakowy warto w pierwszej kolejności zwrócić swój wzrok w stronę północy naszego kraju. To właśnie w tamtejszych okolicach są jedne z najlepszych miejsc do tego, by zorganizować swój pierwszy spływ kajakowy. Okolice te idealnie jednak sprawdzą się nie tylko dla początkujących kajakarzy, ale odnajdą się tutaj również ci bardziej doświadczeni. Wybór szlaków wodnych na północy naszego kraju jest bardzo duży i z pewnością nie zabraknie tutaj dla zainteresowanych ciekawych propozycji. Przykładem takiego idealnego miejsca do zorganizowania swojej kilkudniowej wyprawy jest spływ Słupią. To właśnie ta konkretna rzeka jest bardzo popularna wśród kajakarzy i pozwala bezpośrednio dopłynąć do Morza Bałtyckiego. Jeśli jednak nie chcemy spędzić aż kilku dni aktywnie wiosłując, to będziemy mogli wybrać się również tylko na jeden dzień. Szlaki wodne w tych okolicach są bardzo zróżnicowane i każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Jak zatem zorganizować dla siebie taki spływ tą konkretną rzeką? W okolicach tej rzeki znajduje się wiele firm, które oferują wynajem kajaków i krótkie przeszkolenie. Firmy te wraz z kajakiem dadzą nam wiosło oraz specjalną kamizelkę ratunkową. Kamizelka ta będzie dla nas bardzo ważna i nie powinniśmy jej zdejmować w czasie pływania. To właśnie ona zapewni nam większy poziom bezpieczeństwa na wodzie, gdyż nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć kiedy znienacka coś nas zaskoczy. Niekiedy może dojść do sytuacji, że nasz kajak po prostu się wywróci, a wówczas warto być odpowiednio na to przygotowanym.

Organizując swój spływ kajakowy na rzece Słupi będziemy również mieli do wyboru różne kajaki. Wynajmując swój kajak będziemy mogli zdecydować się na to, czy chcemy jednoosobowy lub dwuosobowy. Z tego powodu bez najmniejszych problemów będziemy mogli się wybrać na taką wyprawę ze swoim dobrym przyjacielem lub partnerem życiowym. Wówczas bez najmniejszych problemów wynajmiemy dla siebie kajak dwuosobowy, które jednak może być dla nas trudniejszy w sterowaniu.