Niezawodna kasa fiskalna

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Niezawodna kasa fiskalna

 

Na większości imprez nie używaliśmy kas fiskalnych, głównie dlatego iż zdecydowana większość rzemieślników nie prowadziła własnej działalności, wykonując sprzęt czy ozdoby skierowane głownie do odtwórców, i nie mające zbyt dużego wzięcia u turystów. Jednak skala organizowanego przez nas zlotu zmusiła nas do zaopatrzenia większości stoisk w takowe kasy, głównie ze względu na wymogi prawne, nałożone na duże imprezy masowe, do których nasz event się zaliczał.

Nowoczesne kasy fiskalne na imprezę masową

kasy fiskalne poznańOd kolegów rzemieślników z zaprzyjaźnionych drużyn, którzy prowadzili własną działalność jako firma dowiedzieliśmy się iż jedną z możliwości zaopatrzenia eventu w takowe kasy był zakup urządzeń przenośnych, jednak mając własne źródło prądu zdecydowaliśmy się na wykorzystanie kas stacjonarnych, gdyż były one bardziej wytrzymałe i niezawodne, a do tego o wiele tańsze niż urządzenia przenośne, często posiadające własne baterie o dużej pojemności. Na tydzień przed rozpoczęciem imprezy, postanowiliśmy wreszcie kupić nasze kasy fiskalne – Poznań miał wiele sklepów ze sprzętem elektronicznym, które w asortymencie posiadały również i takowe kasy, aczkolwiek wybraliśmy jeden konkretny sklep, który był bardzo polecany przez kolegów, głównie za możliwość przetestowania sprzętu przed jego zakupem. Pracownicy owego sklepu okazali się bardzo pomocni, na tyle iż nie tylko pozwolili nam przetestować interesujące nas kasy, ale również pokazali nam podstawy ich obsługi, gdyż wcześniej nie mieliśmy do czynienia z takimi urządzeniami i niekoniecznie potrafiliśmy je obsługiwać i programować. Jeden konkretny model kasy stacjonarnej bardzo przypadł nam do gustu, więc zaopatrzyliśmy się w wystarczającą ich ilość, by każde stoisko posiadało przynajmniej jedną taką kasę. Sprzęt okazał się równie dobry jak zapewniali pracownicy, gdyż był on bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze, a jego programowanie zajmowało bardzo mało czasu, zwłaszcza z pomocą prostego programu, pozwalającego na zaprogramowanie i dopasowanie większości komend i funkcji kasy.

Mimo iż były to kasy sklepowe o dość dużych rozmiarach jak na takie urządzenia, to jednak były zaskakująco lekkie i łatwe do transportu, a ich uruchomienie na samym stoisku wymagało tylko podłączenia źródła prądu. Sprawdziły się one na imprezie na tyle dobrze, że były przez nas wykorzystywane na wszystkich następnych zlotach i pokazach, znosząc bez trudu nawet długi transport i pracę w czasem dość niesprzyjających warunkach, deszczu czy wysokiej temperaturze.