Niezawodne przewierty horyzontalne

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Niezawodne przewierty horyzontalne

Nowa i innowacyjna technologia wkracza w każdą sferę życia człowieka, w tym przemysł wiertniczy. Tradycyjne formy odwiertów naftowych, wykorzystywane do eksploatacji ropy naftowej, są powoli zastępowane przez wiercenie kierunkowe lub poziome. Nowoczesne rozwiązania są bardziej ekologiczne. Są znane jako wiercenie bezwykopowe. Stanowią one pozytywną zmianę dla branży wiertniczej. Wiercenie poziome zapewnia mniej zakłóceń podłoża i może przechodzić pod przeszkodami.

Zalety przewiertów horyzontalnych

tanie przewierty horyzontalneNowoczesne horyzontalne przewierty sterowane to technologia polegająca na wykonywaniu poziomych przewiertów sterowanych. Tanie przewierty horyzontalne są odmianą przewiertów kierunkowych, zaliczają się do grupy o nazwie technologia bezwykopowa. Dzięki zastosowaniu najnowszych systemów sterujących i pomiarowych, trajektoria wykonywanego przez nas przewiertu wraz z położeniem punktu wyjścia perfekcyjnie pokrywa się z projektem planowego przewiertu. Technologia HDD (Horizontal Directional Drilling) pozwala na wykonanie tego typu przewiertów na terenach silnie zurbanizowanych. Pozwala na większą dokładność i elastyczność w rozmieszczeniu. Nie ma potrzeby kosztownego kopania, zatrudniania dużego zespołu, zamknięcia dróg i innych komplikacji związanych z tradycyjnym kopaniem i instalacją rur. Tradycyjny system kopania jest nazywany ,,otwartym cięciem”. Jest znacznie bardziej uciążliwy i ma zdecydowanie zbyt wiele wad. Poziome wiercenie kierunkowe jest najlepszą alternatywą dla prowadzenia napraw, konserwacji lub instalacji rur. Wiercenie horyzontalne wykorzystuje twarde materiały o dłuższej żywotności. Większa dokładność umieszczenia zapobiega uszkodzeniu podczas instalacji. Na niektórych obszarach, takich jak rzeki, rury były montowane od mostami, co skraca ich żywotność od 50% do nawet 75%. Dzięki horyzontalnemu wierceniu możemy łatwiej zainstalować rury pod rzekami i podjazdami. Zakopywanie przewodów i rur wydłuża ich trwałość. Wiercenie poziome bez kopania oznacza, że praca będzie wykonana znacznie szybciej. Jest mniej brudu, mniej do ponownego wrzucenia i utylizacji. Pozwala to nam zaoszczędzić czas.

Dzięki nowoczesnej technologii możemy bez konieczności niszczenia terenu znacznie skrócić trasę rurociągu. Cały proces przebiega pod ziemią, omijamy wszelkie przeszkody terenowe. Jeżeli chcemy wykonać przewiert, na przykład pod drogą, takie rozwiązanie jest najlepszym pomysłem, ponieważ nie ma konieczności zatrzymywania ruchu. Inną zaletą niższa cena w miejscu, gdzie tradycyjna metoda zawiedzie.