Niezawodne stacje dozowania chemii basenowej

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Niezawodne stacje dozowania chemii basenowej

Piękna błękitna woda w basenach zarówno tych domowych jak i miejskich przynosi na myśl krajobrazy tropikalnych wysp oceanicznych. Doskonała jakość wody w basenie jest spowodowana zastosowaniem odpowiedniej filtracji i chemii do basenów, która utrzymuje parametry jakościowe wody w jak najlepszym stanie. To one powodują, że woda w basenie, która tak samo jak woda w naszych kranach staje się klarowna i bardzo czysta.

Niezawodne stacje dozowania chemii

niezawodna stacja dozowania chemiiProblem polega na tym, że jakość wody w kranie jest dość zmienna, a woda którą chcemy uzyskać powinna być jednolita. Nie jest możliwe zatem podawanie takiej samej dawki chemii gdyż nie zapewni to jednolitych efektów. Urządzeniem, które pomaga utrzymać stan wody na tym samym poziomie są stacje dozowania chemii. Jest to zespół urządzeń wbudowanych w obieg wody basenowej, które dozują do wody środki chemiczne na podstawie parametrów technicznych wody. Stacje dozujące wyposażone są w automatyczny tester parametrów wody i na tej podstawie dozują do niej środki mające je ustabilizować. Chlor, zmiękczacze i inne środki, które dozuje się w ten sposób umieszczone są w pojemnikach znajdujących się we wnętrzu urządzenia i za pomocą specjalnych dozowników podawane do wody. Urządzenia z reguły umieszcza się za głównym filtrem, który wyciąga z wody zanieczyszczenia mogące oszukać wynik pochodzący z czujników. W dużych basenach, a szczególnie tych publicznych sprawdza się droga, ale zarazem niezawodna stacja dozowania chemii, gdyż wszelkie tanie rozwiązania mogą dopuścić do tego, że system ulegnie awarii i spowoduje przestoje w funkcjonowaniu obiektu spowodowanego koniecznością demontażu i naprawy całej instalacji. Takie coś jest niestety niedopuszczalne, gdyż może się przyczynić do dużych strat materialnych. Woda w basenach publicznych podlega dodatkowo konieczności zachowania parametrów wody zgodnych z normami branżowymi i przepisami Sanepidu. Bez zastosowania odpowiedniej instalacji nie istniałaby możliwość zachowania tych parametrów i taki obiekt nie mógłby być dopuszczony przez prawo. Stąd konieczność stosowania ich co najmniej w instalacjach publicznych.

Jeśli chodzi o baseny przydomowe to nie ma konieczności stosowania takiego urządzenia w tego typu instalacjach. Wystarczy tylko odpowiedni filtr, natomiast wszelkie środki możemy dozować ręcznie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby zakupić do naszego małego basenu mniejszej formy stacji dozującej, która dzięki przystępnej cenie jest mniej destrukcyjna dla naszej kieszeni a w lepszym stopniu zadba o jakość naszej wody niż dozowanie ręczne.