Nowoczesne blokady parkingowe

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Nowoczesne blokady parkingowe

W przypadku prywatnych parkingów ich wjazdy zazwyczaj wyposażone są w pewnego rodzaju elementy zabezpieczające, na przykład bramki poboru opłat, szlabany czy inne elementy tego rodzaju. Natomiast w przypadku pojedynczych miejsc, o wiele częściej można zobaczyć składane blokady. Wszystkie te rozwiązania dostępne są zazwyczaj w kilku wersjach. Najpopularniejszy z przyjętych podziałów produktów tego typu to ten, na systemy manualne i automatyczne. Zwłaszcza te drugie zyskują na popularności, ponieważ ich użytkowanie jest o wiele wygodniejsze i szybsze niż starszych konstrukcji, które wymagają ręcznej obsługi.

Automatyczne systemy na parkingach

automatyczne bariery parkingoweW zależności od preferencji właściciela miejsc do parkowania, rozwiązania blokujące możliwość postoju osobom nieposiadającym do tego uprawnień mogą być różne. Wszystkie one dzielą się na dwie główne grupy, czyli te o mechanizmach manualnych, jak też takie w pełni automatyczne. Pierwsze z nich zazwyczaj zobaczyć można na pojedynczych wykupionych postojach, podczas gdy drugie są dominującymi systemami w miejscach z wysokim natężeniem ruchu samochodowego. Właśnie takie automatyczne bariery parkingowe pozwalają na sprawniejsze wydawanie biletów oraz uiszczanie opłat, a dzięki możliwości rozszerzenia instalacji o dodatkowe urządzenia, zapobiegają także powstawaniu zatorów w ruchu zarówno na placu parkingowym, jak i na jezdni przed wjazdem. Osoby zainteresowane instalacją takich elementów mogą wybierać spośród ich wielu rodzajów. Najczęściej spotkać można jednak kilka dominujących rozwiązań. Należą do nich szlabany połączone z automatem wydającym bilety. Kolejnym są składane słupki. Te jednak znajdują zastosowanie niemal wyłącznie na terenach firm, ponieważ do ich obsługi konieczny jest pilot. Są natomiast bardzo skuteczne, estetyczne i łatwe w obsłudze. Ponadto w przeciwieństwie do szlabanów, da się je wyposażyć w dodatkowe elementy funkcjonalne, jak na przykład lampy. Wybór zależy więc przede wszystkim od tego, gdzie i w jaki sposób mają być wykorzystywane.

Na rynku znaleźć można wiele rozwiązań skierowanych do właścicieli parkingów i prywatnych miejsc postojowych. Wykorzystują one mechanizmy manualne oraz automatyczne. Zwłaszcza te drugi stanowią coraz chętniej wybierane rozwiązanie. Wśród nich wymienić można najpopularniejsze szlabany, a także składane słupki. Są to blokady o dużej skuteczności, a dzięki wielu modelom wybrać można takie, które pasują do miejsca, w jakim zostaną zamontowane. Dodatkowo słupki idealnie nadają się do zainstalowania innych elementów funkcjonalnych.