Nowoczesne lustro w naszym domu

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Nowoczesne lustro w naszym domu

Zastanawiając się nad wyposażeniem naszego mieszkania szukamy przedmiotów wyjątkowych, jedynych w swoim rodzaju i niepowtarzaknych. celem naszym jest stworzenie mieszkania, w którym będziemy się czuć dobrze, komfortowo i bezpiecznie.  Wiadomym jest ze nad gustami się nie dyskutuje więc tworząc swoje mieszkanie dostosowujemy je właśnie do swoich potrzeb, wymagań oraz gustów a poszczególne elementy wyposażenia muszą nas ująć swoim wyglądem oraz funkcjonalnością. Pragniemy storzyć coś niepowtarzalnego ale okazuje się to być czasem bardzo trudnym zadaniem biorąc pod uwagę ilość dostępnych na rynku elementów wyposażenia mieszkania.

Lustro na pasku – innowacyjne i zaskakujące

lustra na paskuPamiętam, gdy pewnego dnia spacerując z rodziną po salonie łazienek w poszukiwaniu inspiracji na stworzenie swojej łazienki uwagę mojej córki przykuł dziwny element wiszący na ścianie. Młoda ciągnąc minie za sobą ze słowami „mamo, mamo zobacz jakie to fajne”. Okazało się, ze córka zaprowadziła mnie na wystawkę gdzie elementem bardzo przykuwającym uwagę okazało się ogromne, mocne i wręcz toporne lustro wiszące na mocnym skórzanym pasie.  Pierwsza moja reakcja nie była niestety zbyt przychylna. A pierwsze odczucie – kajuta na pirackim statku. Pamiętam też, że tamtego dnia mimo mojej mieszanej reakcji co do tamtej aranżacji to myśl o powieszeniu takiego lustra w domu nie dawała mi spokoju. W ruch poszedł Internet. Przeglądałam strony z podobnymi aranżacjami i po przejrzeniu wielu zdjęć doszłam do wniosku, że tworząc łazienkę w której główną role grało by wielkie mocne lustro na skórzanym pasie stworzyłabym coś bardzo innowacyjnego oraz nowoczesnego na tle łazienek znanych mi z wizyt w różnych domach. Od tamtej pory moja wymarzona łazienka wyposażona jest właśnie w takie lustro. Lustra na pasku oczywiście mają wiele rozmiarów. Mogą być mocne i rzucające się w oczy a mogą też być delikatne i subtelne. Oczywistym jest to, że lustra w naszych domach mają różne przeznaczenia. W zależności od tego w jakim pomieszczeniu wisi bądź stoi pełni inną funkcję. Główna funkcja to możliwość przejrzenia się w nim w celu ułatwienia codziennej pielęgnacji czy makijażu. Czasem ma pełnić funkcje tylko ozdobną. Głównie ma łączyć obie te funkcje. Lustra idealnie sprawdzają się gdy chcemy optycznie powiększyć pomieszczenie w domu lub mieszkaniu. Można wybrać także lustro z wbudowanym dodatkowym oświetleniem. Do przedpokoju znacznie częściej wybierane są lustra wąskie i podłużne w którym można się przejrzeć tuż przed w wyjściem z domu. Niemniej jednak niezależnie od tego jaką mają pełnić funkcję lustra na pasku zaczynają być coraz bardziej popularne. Coraz częściej można spotkać aranżacje różnych pomieszczeń, nie tylko łazienek, w których jedną z głównych ról gra właśnie nowoczesne lustro na pasku. Idealne do pomieszczeń w nowoczesnym stylu. Ale też świetnie może się sprawdzić w bardziej tradycyjnym pomieszczeniu jako szczegół dopełniający całości w bardzo zaskakujący i niekonwencjonalny sposób.

Tworząc nasze wymarzone pomieszczenia szukamy inspiracji w przeróżnych miejscach. Przeglądamy Internet, magazyny tematyczne, często inspiracje czerpiemy będąc na wizycie u znajomych bądź oglądając programy telewizyjne o remontach lub wyposażeniu wnętrz. Mnie udało się poszukać inspiracji w ogromnym salonie łazienek, pełnym przeróżnych przedmiotów, które mogą znaleźć sie w łazience i zdecydowanie ułatwić nam codzienne z niej korzystanie. Ale niezależnie od tego jak udało nam się znaleźć pomysł na nasze pomieszczenia jedno jest pewne. Musimy się w nich czuć komfortowo i wygodnie. Stworzone przez nasz pomieszczenia muszą być dla nas i naszych bliskich funkcjonalne i bezpieczne.