Nowoczesne profile aluminiowe wystawowe

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Nowoczesne profile aluminiowe wystawowe

 

Profile aluminiowe znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu i budownictwa. Profile aluminiowe są produkowane w wielu różnorodnych kształtach i rozmiarach. Dzięki temu mogą być stosowane w wielu konstrukcjach i budynkach cechującymi się odmiennymi wielkościami, ciężarem lub materiałem użytym do ich budowy. 

Cechy charakterystyczne wystawowych profili aluminiowych

profil aluminiowy wystawowyPod względem kształtu wyróżniamy: płaskowniki, kątowniki, ceowniki, teowniki oraz rury kwadratowe/prostokątne i okrągłe. Są to standardowe kształty profili aluminiowych. Możliwe jest wykonanie bardziej skomplikowanych form profili na potrzeby konkretnego projektu. Poza kształtem kluczowy jest rozmiar profili; inne zastosujemy przy budowie kabiny prysznicowej, a inne przy budowie okiennic. Podobnie jak pręty aluminiowe, profil aluminiowy wystawowy, jest integralną częścią naszego otoczenia. W wielu miastach prezentują one oferty punktów usługowych, a najczęściej spotkamy je na wystawach – stąd ich nazwa.  Podobnie jak pręty aluminiowe są one lekkie, dzięki temu można je łatwo przenosić i mają niską wagę. Posiadają specjalne zatrzaski – w łatwy sposób zamontujemy wewnątrz reklamę (najczęściej w formie plakatu). Można je rozwiercać. W ten sposób przykręcimy je do podłoża.  Są bardzo wytrzymałe i do pewnego stopnia giętkie. Najczęściej wykonuje się je ze stopu aluminium z krzemem i magnezem. Aluminium, w porównaniu do stali, to metal bardzo lekki, solidny, odporny na wpływ czynników atmosferycznych i uszkodzenia mechaniczne. Dużą zaletą profili aluminiowych jest łatwość ich obróbki – można je docinać i spawać różnymi technikami spawalniczymi. Profile aluminiowe stanowią ramy do konstrukcji, które są wypełniane innym materiałem, np. okna, ścianki działowe, przegrody i regały. Stanowią one istotny budulec różnorodnych stelaży. W zależności od zastosowania i zapotrzebowania na profile oferty producentów są bardzo szerokie, i są w stanie zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagającego klienta.

W miejscach o podwyższonym standardzie bezpieczeństwa, stolarka aluminiowa, znalazła swoje miejsce. W ofercie producentów konstrukcji aluminiowych dostępne są przegrody przeciwpożarowe i dymoszczelne – klasa odporności ogniowej to EI60. Aluminiowe konstrukcje spotykamy w miejscach przeznaczonych do relaksu. Mogą to być oranżerie lub letnie ogródki przy restauracjach – zarówno te całoroczne, jaki i te wystawiane tylko na kilka miesięcy w roku. Konstrukcja nie wymaga ciągłej modernizacji i jest łatwa w utrzymaniu.