Nowoczesne sprężynowe pałki obronne

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Nowoczesne sprężynowe pałki obronne

Sprężynowe pałki teleskopowe były niezwykle przydatnymi narzędziami, bardzo pomocnymi podczas wykonywania skomplikowanych technik obronnych. Umożliwiały one bowiem nie tylko aplikację siły fizycznej, ale często mogły służyć jako narzędzia do ograniczania możliwości ruchu osób obezwładnianych, a na dodatek należały do znacznie poręczniejszych i wygodniejszych niż standardowe pałki z twardym rdzeniem.

Pałki teleskopowe z tworzyw sztucznych

niezawodna pałka teleskopowaMetalowe pałki teleskopowe, zarówno twarde jak i sprężynowe odmiany, nie były jednak wolne od mankamentów, spośród których największym i najczęściej wskazywanym była łatwość odkształcenia narzędzia po intensywnym wykorzystaniu. Wielu ochroniarzy zastępowało metalowe pałki nowszymi i znacznie wytrzymalszymi odmianami, które od niedawna zaczynały zastępować stare, stalowe pałki obronne. Jednym z nowych narzędzi była bardzo wytrzymała i niezawodna pałka teleskopowa z tworzyw sztucznych, pozornie bardzo podobna do metalowych odmian, choć znacznie bardziej wytrzymała i wygodna. Rdzeń pałki był bowiem nie tylko o wiele bardziej odporny na odkształcenia powstające w wyniku zbyt mocnych uderzeń czy wygięcia podczas wykonywania technik obezwładniania, ale również nie był podatny na korozję, nie rdzewiejąc z czasem, a więc wymagał o wiele mniejszej ilości konserwacji i czyszczenia niż metalowa odmiana. Owa odporność znacznie zwiększała żywotność narzędzia, eliminując problem skorodowanego, łatwego do uszkodzenia rdzenia, niszczącego się po przypadkowym uderzeniu w twarde powierzchnie. Pałki były również o wiele lżejsze niż metalowe odmiany, co natychmiast zauważyli ci użytkownicy, którzy nie posiadali szczególnie wysokiej kondycji. Kolejną bardzo docenianą cechą nowych pałek były chwyty. Dotychczasowo spotykane chwyty w metalowych pałkach obronnych nie należały do zbyt wygodnych, a niektórzy użytkownicy wspominali iż wręcz przeszkadzają w swobodnej aplikacji siły fizycznej, a długotrwałe ich używanie powoduje dyskomfort i czasem również odgniecenia.

Chwyty w nowoczesnych pałkach ułatwiały nie tylko wykonywanie trudnych technik obronnych, ale również zapobiegały ślizganiu się narzedzia w dłoni w trakcie wykonywania obezwładnienia. Z racji iż owe pałki stawały się coraz bardziej dostępne w wielu rekomendowanych sieciach, zajmujących się sprzedażą artykułów samoobrony, coraz więcej agencji ochrony i indywidualnych pracowników bezpieczeństwa wyposażało się w takowe, zamieniając stare i niewygodne pałki na znacznie bardziej komfortowe narzędzia obronne.