Nowoczesne urządzenia serwerowe

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Nowoczesne urządzenia serwerowe

Serwerownia silnie zautomatyzowanego zakładu przemysłowego należała do największych instalacji tego rodzaju, gdyż obsługiwała ona niemal każdy aspekt działania maszyn i urządzeń na obiekcie, jak również służyła jako centrum sterowania. Wymagała ona więc wyznaczenia bardzo dużej powierzchni, mogącej pomieścić wszystkie urządzenia, niejednokrotnie posiadające bardzo pokaźne gabaryty. Szybko jednak okazało się, iż wybrane przez nas serwery nie należą do najwygodniejszych w użyciu.

Kompaktowe serwery szeregowe od Dell

polecane serwery rack dellStandardowe serwery, które wykorzystywaliśmy do tej pory ledwie mieściły się w nowoczesnych szafach, będąc przeznaczonymi raczej do konstrukcji starego typu. Mimo dużych rozmiarów, jednak, nie posiadały one zbyt dużo przestrzeni wewnętrznej, ograniczając ilość nośników które mogły być podłączone jednocześnie, mimo pozornie dużej ilości portów. Z racji ciągłej modernizacji i ulepszeń obiektu, w końcu i serwery miały zostać wymienione, tym razem na bardzo polecane serwery rack Dell. Szeregowe serwery od Della były jednymi z najlepszych w swojej klasie, a ich przeznaczeniem była obsługa kompleksowych systemów komputerowych i zdalnych sieci wewnętrznych na dużych obiektach o wysokim poziomie zautomatyzowania. Były one przeznaczone do pracy z najnowszymi szafami serwerowymi, posiadając nie tylko bardzo kompaktowe i dobrze dopasowane rozmiary, ale również dużą przestrzeń wewnętrzną. Jako że mogły one obsługiwać jednocześnie nawet sześć nośników danych o dużej pojemności, w szczególności zalecano używanie do nich dysków półprzewodnikowych, jednocześnie najmniejszych i najbardziej pojemnych nośników danych. Jedną z bardzo zachwalanych zalet owych serwerów był doskonały system chłodzenia. Dotychczasowo stosowane serwery nie posiadały bowiem własnego chłodzenia, lub było ono niewystarczające. Sprzęt od Dell posiadał natomiast bardzo dobrze zaprojektowany system chłodzenia półpasywnego, dopiero od niedawna stosowanego w urządzeniach serwerowych, umożliwiający używanie dużej ilości urządzeń w pomieszczeniach o temperaturze nie przekraczającej dwudziestu stopni, nie posiadającej własnego systemu klimatyzacji.

Serwery te bardzo dobrze radziły sobie z wszelkimi obciążeniami łącza, posiadając szerokopasmowe okablowanie i dodatkowe mikroprocesory, zarządzające przepływem danych konkretnego urządzenia. Nie były więc one podatne na spowolnienia spowodowane nagłym przeciążeniem łącz lokalnych czy internetowych, przekierowując próby połączenia do najmniej obciążonych urządzeń sieci.