Nowoczesny dach na domie

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Nowoczesny dach na domie

 W ostatnim czasie na popularności bardzo mocno zaczęły zyskiwać dość nietypowe dachy, a mianowicie dachy z trzciny. Jest to jak się okazuje czasami o wiele lepsza forma na nasz dach niż wydawanie bardzo dużych pieniędzy na dachówki czy też blachodachówki. Tym bardziej, że dachy z trzciny są po pierwsze lepszymi izolatorami, są niesamowicie wytrzymałe, a przy tym bardzo dokładnie pokrywają cała powierzchnię na której są położone, także nic przez nie się nie przedostanie.

Rośnie popularność dachów z trzciny

tani dach trzcinowyWarto czasami mocno zastanowić się nad tym jaki rodzaj domu chcemy wybudować, bo większość osób niestety nie myśli o tym, że mogą mieć coś zupełnie innego na swoim dachu niż dachówkę. Dla większości osób posiadanie dachu z trzciny jest symbole górskich domów, jednak ikt się nigdy nie zastawiał dlaczego tak jest. Otóż tani dach trzcinowy jest jak najbardziej dobrym wyborem, bo jest on wytrzymały, także nawet podczas silnego huraganu będzie on zawsze stabilnie się trzymał, bo wszystko jest ze sobą bardzo mocno połączone. Oczywiście  jest to zwykł trzcina, tylko są specjalne firmy, które zajmują się tworzeniem takich dachów i trzcina najpierw przez kilka dni jest moczona w specjalnych specyfikatach chemicznych, dzięki czemu jest ona ognioodporna. Dlatego też podczas uderzenia pioruna w dom, możemy być jak najbardziej spokojni o to, że nasz dach się nam nie podali. Oczywiście bardzo wiele osób wybiera ten dach ze względu zarówno na niską cenę za jego budowę, ale także i szybkość w kładzeniu. Bowiem taki dach możemy mieć położony już w ciągu jednego dnia, bo jego kładzenie polega na równoległym układaniu do siebie stosów trzciny. W praktyce bardzo mocno przypomina to zwykłe puzzle, więc tym bardziej, każdy samodzielnie może sobie położyć nawet taki dach. Oczywiście zdecydowanie lepiej jest zatrudnić do tego firmę, która robiła dla nas materiał na dach, bo mają oni zdecydowanie większe doświadczenie. Oprócz tego takich dach po prostu wygląda bardzo klimatyczne, szczególnie gdy mamy cały nasz dom cały zrobiony z drewna.

Warto jak widać zawsze rozglądać się za wszelkiego różnorodnościami jakie są na rynku, bo może okazać się, że możemy zbudować sobie bardzo klimatyczny i śliczny dom, który będzie się wyróżniał. Oprócz tego za jego budowę zapłacimy bardzo mało pieniędzy, w porównaniu do budowy tradycyjnego dachu, gdzie sama dachówka na jego pokrycie bardzo często przekracza kwoty kilkudziesięciu tysięcy złotych, co jest już oczywiście sporą kwota jak tylko pokrycie dachowe.