Nowoczesny radiotelefon od Baofenga

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Nowoczesny radiotelefon od Baofenga

Krótkofalówek używaliśmy na wszystkich meczach na które uczęszczaliśmy, zarówno na małych lokalnych strzelankach jak i dużych imprezach z udziałem setek graczy z całej polski. Pozwalały one na znaczne ułatwienie koordynacji wewnątrz drużyny, ale były także przyjemnym dodatkiem podczas każdej gry. Jednak problemy zaczęły się w momencie gdy drużyna zaczęła się rozrastać. Nowi koledzy używali najróżniejszych urządzeń, niekiedy niekoniecznie współpracujących z naszymi. By dalej móc komunikować się między sobą podczas gry, musieliśmy niestety wprowadzić pewien standard wyposażenia komunikacyjnego.

Krótkofalówka od Baofenga o dużym zasięgu

baofeng a52Radiotelefonów i krótkofalówek było w sprzedaży naprawdę dużo, a co bardziej egzotyczne modele od mało znanych producentów często nie współpracowały z bardziej rozpowszechnionymi egzemplarzami. Najgorsze jednak było to, iż takie radiotelefony były zwyczajnie tanie, mimo braku innych zalet, więc bardzo często nowi koledzy wybierali je dla siebie, mimo wątpliwej przydatności. My jednak mieliśmy już kilku sprawdzonych producentów i przetestowane urządzenia, więc po dłuższej naradzie zdecydowaliśmy, iż drużynowym urządzeniem komunikacyjnym zostanie radiotelefon Baofeng a52, używany już przez kilku kolegów z teamu od dłuższego czasu. Była to jedna z najlepszych krótkofalówek w swoim przedziale cenowym, posiadając nie tylko mnóstwo funkcji, ale też bardzo wytrzymałą obudowę, co było dla nas szczególnie ważnym elementem, bo podczas gry nie było wcale trudno o uszkodzenia sprzętu, zwłaszcza delikatnej elektroniki krótkofalówek. Miały one całkowicie programowalne kanały, pozwalając na dopasowanie jednego do całej drużyny bez obaw o bycie przypadkowo, lub celowo, podsłuchanym przez przeciwną drużynę, ale również zapobiegało odbieraniu i nadawaniu sygnału poza teren gry, co było częstym mankamentem urządzeń o wątpliwej jakości i niskiej cenie. Mimo wielu zalet i mnóstwa funkcji, nie był to sprzęt szczególnie skomplikowany i po krótkim zapoznaniu się z działaniem, nawet osoby które nigdy nie miały do czynienia z radiotelefonami mogły bez trudu korzystać ze wszystkich możliwości krótkofalówki.

Niewielkie rozmiary pozwalały na przenoszenie radiotelefonu w każdej kieszeni kamizelki czy munduru, a możliwość dołączenia większości rodzajów zestawów słuchawkowych jeszcze bardziej zwiększała funkcjonalność sprzętu. Nie był to może najtańszy sprzęt, aczkolwiek nie należał on do szczególnie drogich, dlatego był całkiem niezłą opcją dla wszystkich graczy potrzebujących sprzętu do komunikacji.