Otwarcie własnej firmy budowlanej na rynku niemieckim

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Otwarcie własnej firmy budowlanej na rynku niemieckim

Jeśli prowadzimy firmę budowlaną na rynku krajowym i jesteśmy w tym bardzo dobrzy to dlaczego nie spróbować tego biznesu także na innym bardziej dochodowym rynku. Najbliższym rynku polskiego miejscem, w którym może się to sprawdzić jest rynek niemiecki, który pomimo tego, że jest bardzo trudny to jednak jest w stanie przynieść duże dochody osobom prowadzącym działalność, szczególnie budowlaną.

Otwieranie firmy budowlanej w Niemczech

jak otworzyć firmę budowlaną w niemczechJak już wspomniałem rynek niemiecki jest bardzo wymagający, co jest spowodowane tym, że większość ludzi, którzy są na tym rynku klientami mają duże wymagania co do jakości wykonywanych usług. Przez to trudno jest wykonywać tam fuszerki, czyli roboty wątpliwej jakości. Z tego powodu jak już wcześniej wspomniałem tylko dobre i doświadczone firmy znajdą tam swoje miejsce. Jeśli nie mamy z tym żadnego problemu to zapraszam do założenia firmy w Niemczech. Na pytanie jak otworzyć firmę budowlaną w Niemczech nie ma jednoznacznego poradnika, ani odpowiedzi. Wszystko zależy od wielu czynników i rodzaju prowadzonej przez nas działalności gospodarczej. Warto wspomnieć, że nie trzeba ani znać języka, ani być ekspertem od zakładania zagranicznych firm, aby móc takową założyć, gdyż istnieją instytucje pomagające nam w tym zadaniu. W takim przypadku wystarczą same chęci i odrobina dobrej woli, aby móc cieszyć się dobrodziejstwem Niemieckiej gospodarki. Ten rynek jest bardzo podobny do polskiego z niewielkimi udogodnieniami, które jednym mogą się podobać bardziej lub mniej. Jeśli już na niego wkroczymy to po pozyskaniu klientów, jeśli będziemy przykładali się do powierzonej nam pracy możemy liczyć na dobrą zapłatę. Podatki w Niemczech są na podobnym poziomie co w Polsce, z tym że do pewnego pułapu jesteśmy z nich zwolnieni i nie musimy ich płacić. Do tego dochodzą liczne opłaty urzędowe, które przedstawiają w tym przypadku znacznie wyższy poziom niż w naszym kraju. Nawet jednak po odliczeniu tego wszystkiego zostaje jeszcze sporo i dzięki temu możemy się dość szybko wzbogacić i rozwinąć naszą działalność.

Jeśli ktoś ma znajomych pracujących w Niemczech w ten właśnie sposób to na pewno widzi, że praca przynosi im dość wymierne korzyści, a do tego dużo satysfakcji. Nasz polski rynek na pewno kiedyś też dojrzeje do tego poziomu, ale póki co, szczególnie jeśli chodzi o budownictwo warto inwestować w tamtym kraju, gdyż ciągle mocno się w tym kierunku rozwija. Nie ma się do tego co bać odnośnie założenia własnej firmy, gdyż działa to na podobnej zasadzie jak w Polsce.