Panele w cali operacyjnej

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Panele w cali operacyjnej

Większości z nas panele kojarzą się z długimi deskami lub płytami kładzionymi na podłogach. Oczywiście nie zawsze chodzi tylko o taką powierzchnię. Bywają pomieszczenia, w których należy dokładnie zabezpieczyć przed zabrudzeniami zarówno podłogę, jak i wszystkie ściany i sufit. Mowa oczywiście nade wszystko o miejscach, w których należy utrzymać najwyższe standardy higieniczno-sanitarne, a zatem gównie o salach operacyjnych i zabiegowych. Szpitale coraz częściej decydują się na wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań technicznych w tym zakresie, a do tych należy zabudowa panelowa.

Nowoczesne sale operacyjne

zabudowa sal operacyjnychJak powszechnie wiadomo, utrzymanie maksymalnej higieny w salach operacyjnych jest priorytetową kwestią, ponieważ w przypadku jakichkolwiek zabrudzeń możemy narazić na niebezpieczeństwo pacjentów. Jako instrumentariusza od lat sporządzam protokoły oddania pomieszczenia do dezynfekcji i przejęcia go po takim zabiegu. Oczywiście w tej kwestii ściśle współpracuję z całym zespołem salowych. Nawet najdokładniejsze mycie i szorowanie nie może być jednak w stu procentach skuteczne, jeśli pomieszczenie nie jest odpowiednio przystosowane do prowadzenia w nim zabiegów na ludzkim ciele. Z całą pewnością najlepszym rozwiązaniem jest panelowa zabudowa sal operacyjnych i zabiegowych. Sama mam szczęście pracować właśnie w tak przystosowanym, nowoczesnym pomieszczeniu. Panele ścienna i sufitowe w moim szpitalu są wykonana ze stali nierdzewnej, a zatem z materiału najwyższej jakości i bardzo prostego w dezynfekcji. Istnieją ośrodki medyczne, w których stosuje się także inny system zabudowy. Najciekawiej pod względem wizualnym prezentują się szklane panele, ponieważ mogą posiadać różne kolory i zwory. W przypadku sal operacyjnych nie chodzi jednak o estetykę, ale nade wszystko o wytrzymałość materiałów oraz możliwość zachowania jego sterylności. Każda kompleksowa zabudowa sal operacyjnych daje nam możliwość łatwego sczyszczenia i dezynfekowania wszelkich powierzchni. Ważną zaletą podobnego systemu jest także fakt, że można go w łatwy sposób zdemontować, co bywa przydatne w celach dokonania modernizacji lub naprawy jakiejś instalacji.

Niegdyś sale operacyjne kojarzyły nam się z białymi pomieszczeniami pełnymi aparatury medycznej. Dziś zaś mogą to być pięknie urządzone pomieszczenia, które w łatwy i szybki sposób można dezynfekować. Najnowocześniejsze sale operacyjne i zabiegowe są wyposażone w systemy panelowe do ich zabudowy, co oznacza, że na ścianach i sufitach takich pomieszczeń znajdują się niezwykle trwałe materiały, które są ze sobą połączone i w łatwy sposób można je czyścić.