Piękne ściany ze starych cegieł

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Piękne ściany ze starych cegieł

Wielu osobom wydaje się, że nowoczesne wnętrza nie mają zbyt dużo wspólnego ze starymi przedmiotami. Często jednak na topie jest właśnie to, co kojarzy nam się z minionymi epokami. Jedyni odnawiają dawno rzucone w kąt przedmioty, aby nadać im inny kształt, czy charakter, inni zaś korzystają z nowych wyrobów, które imitują stare. W mojej opinii nowoczesność nie  musi polegać jedynie na kupowaniu przedmiotów i materiałów charakterystycznych dla XXI w., lecz także może sprowadzać się do korzystania z tego, co posiadamy, jednak w taki sposób, aby wyglądało to świeżo i wzbudzało zainteresowanie otoczenia.

Nowoczesna ściana ze starych cegieł

płytki ze starej cegły na ścianęOd lat zajmuję się aranżacją przestrzeni i uwielbiam tę profesję, ponieważ wymaga ode mnie podążania za wszelkimi trendami, a przy tym dużej kreatywności w działaniu. Sama tworzę wiele unikatowych projektów, które są nowoczesne, choć do ich realizacji wykorzystuje się stare przedmioty. Często w swojej pracy proponuję swoim klientom płytki ze starej cegły na ścianę. To wyjątkowy produkt, który sprawdza się w niemal każdym wnętrzu, dodając mu uroku i tworząc niezwykłą aurę tajemniczości. Niektórzy z moich zleceniodawców decydują się nawet na zamówienie płytek tworzonych ze starych cegieł, które znajdowały się niegdyś w należących do ich rodziny domach. W taki sposób pragną upamiętnić zazwyczaj nieistniejące już budynku lub osoby, które niegdyś je wznosiły i w nich mieszkały. Znacząca większość płytek tworzonych z cegieł jest jednak produkowana hurtowo. Można je nabyć w wielu różnych odmianach, zazwyczaj zależnych od tego, jak dokładnie je czyszczono i szlifowano oraz jak jest koloryt budulca. Tego typu płytki nie są jakość szczególnie trudne do kładzenia. Wystarczy, że posiadamy profesjonalną zaprawę oraz potrafimy odmierzyć odpowiednie odległości od poszczególnych klinkierówek. Więcej pracy kosztuje jednak tworzenie bardziej skomplikowanych konstrukcji i wzorów. Obecnie w modzie są między innymi ściany tworzone z zendrówek, a zatem zbyt mocno wypalonych cegieł. Tego typu materiał nie pokrywa jednak zazwyczaj całej ozdabianej powierzchni, a jedyne jest wykorzystywany punktowo, aby mógł stworzyć jakiś niepowtarzalny wzór.

Jako dekoratorka wnętrz doskonale zdaję sobie sprawę z tego, jakie są zapotrzebowania moich klientów. Obecnie istnieje pewna moda na używania starych przedmiotów i nadawanie im nowego życia. Pięknie wyglądają między innymi ściany wykonywane z cegieł. Sama posiadam tego typu dekorację i jestem z niej bardzo zadowolona.