Plisowane rolety na wymiar

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Plisowane rolety na wymiar

W dzisiejszych czasach rolety stały się integralną częścią wystroju mieszkania. Pełnią one bardzo ważne funkcje w domu i dlatego powinniśmy odpowiednio dobrać rolety do naszych okien. Wszystko zależy głównie od tego, jaki rodzaj rolet wybierzemy. W każdym pomieszczeniu będziemy musieli zastanowić się nad wyborem innej rolety. Polski rynek oferuje nam możliwości zakupu rolet mini lub rolety plisowane, ale możemy również zakupić rolety wolnowiszące czy też nawet rolety w kasecie.

Jak wybrać odpowiednie rolety do domu?

bezinwazyjne rolety na wymiar plisowaneNajpopularniejsze wybory w Polsce są rolety mini. Są one również bardzo proste w montażu. Zazwyczaj takie rolety możemy zamocować do okna lub sufitu albo też bezpośrednio do ściany. Żeby dobrać odpowiednią roletę do okna, to na początek musimy wykonać dwa pomiary. Po pierwsze musimy dokładnie zmierzyć wysokość skrzydła okna, a także szerokość szyby. Takie wymiary pozwolą nam na zakup idealnie pasujące i rolety do naszego okien. Popularne stają się również bezinwazyjne rolety na wymiar plisowane. Żeby odpowiednio dobrać taką roletę, musimy dokładnie zmierzyć szerokość szyby, a także wysokość skrzydła okiennego. Jeżeli poszukujemy rolety do salonu, to najlepszym rozwiązaniem są rolety wolnowiszące. Pozwalają one całkowicie zasłonić okno w pomieszczeniu, dzięki czemu możemy sobie stworzyć na przykład salę kinową. Rolety są bardzo ważnym elementem naszego domu, ponieważ zapewniają komfortowy sen, a także niezbędną intymność, która jest nam potrzebna zwłaszcza w sypialni oraz w łazience. Rolety pozwalają nam również zachować więcej ciepła w okresie zimowym oraz w okresie letnim zatrzymują rażące promienie słońca, które nagrywają pomieszczenie. W jaki sposób najlepiej pielęgnować rolety? Jeżeli montujemy rolety do sypialni czy do pokoju dziennego to nie będziemy musieli ich zbyt często czyścić, ponieważ zazwyczaj tam nie dochodzi do nich zabrudzenia. Problem występuje dopiero w kuchni, ponieważ może dojść do tego, że coś nam pryśnie na roletę i wtedy musimy ją wyczyścić. Z takimi roletami nie ma żadnych problemów, ponieważ możemy je zdjąć i wrzucić do pralki, aby je po prostu uprać.

Żeby wybrać odpowiednią roletę do naszego mieszkania powinniśmy dokładnie określić, do jakiego pomieszczenia będą montowane. Inne rodzaje rolet powinniśmy zamontować w kuchni lub łazience, a zdecydowanie inne, wybierzemy do salonu czy też do naszej sypialni. Osoby, które nie boją się nowoczesnych rozwiązań mogą do pokoju dziennego zastosować rolety w kolorze  mocno czerwonym.