Polecane mleko na kolki

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Polecane mleko na kolki

Kiedy rodzi się dziecko, to pierwsze co robi, to płacze gdyż to znak, że może oddychać, a później jest kładzione na brzuch mamy w celu zapewnienia mu kontaktu skóra do skóry z mamą. Pierwsze chwile z dzieckiem są najważniejsze, zwłaszcza, że właśnie wtedy maluch jest pierwszy raz przystawiany do piersi, aby przyjął choć kilka kropel bezcennej siary. Dopiero później dostanie mleko właściwe.

Czy mleka modyfikowane są bezpieczne?

doskonałe mleko modyfikowane na kolkiLekarze pediatrzy zalecają, aby karmić dzieci piersią przynajmniej przez pierwszych sześć miesięcy, gdyż jest to dla nich najlepszy pod każdym względem pokarm. W mleku mamy są wszystkie najważniejsze witaminy, minerały, a także wartości odżywcze. Ponadto mleko mamy zmienia się w trakcie karmienia, aby dostosować się do potrzeb dojrzewającego organizmu. Żadne mleko modyfikowane tego nie zrobi, ale może dostarczyć dziecku najważniejszych składników. Czasem bywa, że pomimo chęci, mama nie może karmić dziecka swoim mlekiem i wtedy pozostaje jej mleko modyfikowane. W sprzedaży znajdziemy przynajmniej kilku producentów, którzy oferują różne rodzaje mlek, przeznaczone dla dzieci od urodzenia aż do drugiego lub nawet trzeciego roku życia. Poza powszechnie dostępnymi w drogeriach, kupić można też doskonałe mleko modyfikowane na kolki, które dostaniemy tylko w aptece. Posiada ono nieco inny skład niż pozostałe rodzaje i wpływa na proces trawienny dziecka. Przede wszystkim nie zawiera laktozy, ponieważ często to ona odpowiada za pojawianie się bolesnych dolegliwości bólowych. Choć nie do końca wiadomo czemu u jednych dzieci kolki występują, a u innych nie, to jednak wiadomo, że ma to związek z nietolerancją laktozy lub z połykaniem dużej ilości powietrza w trakcie picia mleka. W każdym mleku znajduje się laktoza, nawet mamy, dlatego kiedy zostanie stwierdzona nietolerancja na ten składnik, to konieczne trzeba je zastąpić mlekiem modyfikowanym. Efekty jego działania są widoczne bardzo szybko, ponieważ jest dobrze przyswajalne przez układ trawienny dziecka i nie powoduje skutków ubocznych.

Mając do wybory mleko naturalne z piersi mamy, a mleko modyfikowane, to zawsze wygrywa mleko mamy. Jednak trzeba zaznaczyć, że mleko modyfikowane jest w pełni bezpieczne dla dziecka i przynosi mu wiele korzyści. Dzięki zawartości witamin i minerałów wzmacnia odporność, a właściwie dobrane składniki są szybko trawione i wchłaniane przez układ trawienny malucha. Jego cena kształtuje się na poziomie około pięćdziesięciu kilku złotych i przeważnie wystarcza na około siedem dni stosowania.