Polecany adwokat od spraw rozwodowych

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Polecany adwokat od spraw rozwodowych

Biorąc ślub nikt raczej nie myśli o tym, że za kilka czy kilkanaście lat może rozstać się z życiowym partnerem. Obecnie jednak bywa w życiu różnie i lepiej odpowiednio się zabezpieczyć na przyszłość, aby prowadzone sprawy rozwodowe były przeprowadzane znacznie szybciej, a także jeden z małżonków nie został dosłownie z niczym. Wiele kwestii powinno się ustalić jeszcze przed małżeństwem. Nawet jeśli dochodzi już do rozwodu, to nadal warto spróbować porozumieć się z partnerem, szczególnie gdy posiada się małoletnie dzieci. W końcu w ich sprawie trzeba będzie dogadać się w szczególności – mowa tutaj zarówno o ustaleniu naprzemiennej lub weekendowej opieki, jak i wysokości alimentów. Coraz więcej osób decyduje się na zatrudnienie prawnika na czas toczącego się procesu.

Czy warto zatrudnić adwokata do sprawy rozwodowej?

sprawy rozwodowe pruszcz gdańskiNawet jeśli wydaje nam się, że nasz małżonek jest ugodowy i pewnie na sprawie rozwodowej wszystko pójdzie tak, jak zaplanowaliśmy wcześniej, to lepiej podjąć współpracę z adwokatem, który zadba o nasze interesy. Niestety często właśnie podczas sprawy o rozwód czy separację, wychodzi z człowieka to, co najgorsze i małżonkowie kłócą się dosłownie o wszystko. Wtedy można spodziewać się długich i męczących procesów. Lepiej więc, aby dobry adwokat prowadził nasze sprawy rozwodowe Pruszcz Gdański to miasto, gdzie działa sporo kancelarii zajmujących się właśnie pomocą rozwodzącym się małżonkom. Przede wszystkim adwokat prowadzi mediacje z drugą ze stron, które są organizowane, aby małżonkowie mogli na drodze pozasądowej dogadać się w kluczowych kwestiach. Wszystkie ustalenia powinny być jednak spisane i podpisane w obecności małżonków oraz ich adwokatów. Taki dokument może zostać przedłożony w sądzie, dzięki czemu cały proces będzie znacznie krótszy. Co ciekawe, w niektórych sprawach adwokat może reprezentować klienta przed sądem – wszystko oczywiście zależy od rodzaju prowadzonej sprawy i stopnia skomplikowania.

Wśród najważniejszych kwestii, które muszą między sobą ustalić rozstający się małżonkowie, można wymienić przede wszystkim podział wspólnego majątku, określenie wysokości alimentów oraz ustalenie sposobu sprawowania opieki nad małoletnimi. Czasem konieczne jest także wystąpienie o ograniczenie lub odebranie władzy rodzicielskiej czy też złożenie wniosku o alimenty wypłacane również małżonkowi. Taka opcja jest możliwa jedynie przy sprawie o rozwód z orzeczeniem o winie. Dzięki wsparciu adwokata mamy pewność, że nikt nas nie oszuka i nie wykorzysta.