Polskie super produkty

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Polskie super produkty

To, co znajduje się w naszej diecie zależy tylko od nas. Często na decyzję zakupowe wpływają nasze przekonania, reklamy czy porady innych ludzi. Jednak zawsze najlepiej się kierować zdrowym rozsądkiem, umiarem i zasadami zdrowego żywienia. Nie bez powodu się mówi, że jesteśmy tym co jemy, bo w pożywienie znajdują się wszystkie niezbędne składniki odżywcze, witaminy i minerały.

Co zalicza się do polskich superfoods?

naturalne polskie superfoodsJemy dla przyjemności, ale przede wszystkim po to, aby dostarczyć sobie wszystkich niezbędnych składników. Z diety powinno się wykluczyć wszelkie produkty przetworzone, czyli fasfoody, gotowe dania instant czy przeróżne słodzone napoje. Na ich miejscu powinny się pojawić naturalne polskie superfoods, które coraz częściej znajdziemy w osiedlowych sklepach spożywczych. Są to produkty pochodzące od sprawdzonych dostawców, rolników i producentów, którzy do wytworzenia żywności nie stosowali środków chemicznych. Liczne badania dowiodły, że w wielu rodzajach żywności powszechnie dostępnej na rynku, wykryto w mniejszym lub większym stopniu obecność pozostałości środków uprawy roślin, pestycydów, antybiotyków czy nawet metali ciężkich. Takich sytuacji nie ma w przypadku żywności superfoods, ponieważ jest ona wolna od wszelkiej chemii i przynosi organizmowi wiele korzyści. Produkty określane mianem superfoods wcale nie muszą być drogie, ponieważ na polskim rynku mamy mnóstwo żywności, która wytwarzana jest w dużej ilości i nie wymaga skomplikowanego procesu wytwórczego. Na pewno w sklepach z ekologiczną żywnością znajdziemy naturalne soki owocowe bez dodatku cukru czy zagęszczaczy z jabłek, winogron lub pomarańczy. Przeciery warzywne i owocowe z produktów pochodzących z ekologicznych upraw, kasze, ryże i makarony z pełnego ziarna od ekologicznych rolników czy siemię lniane powracające do łask. Lista produktów jest długa i stałe się wydłuża, przez co klienci mają coraz większy wybór. Co prawda jest to żywność droższa od zwykłej średnio o około dwadzieścia kilka procent, choć nie w każdym przypadku.

Jedzenie powinno być przyjemnością, a do tego powinno nam dawać mnóstwo korzyści zdrowotnych. Wybierając produkty superfoods mamy pewność, że dostarczamy sobie wszystkich, najcenniejszych składników ze sprawdzonego źródła. Niektóre superfoods można sobie samodzielnie przygotować w domu, gdyż wystarczy kupić ze ekologicznego źródła składniki. Najczęściej robione są soki i przeróżne kiszonki, ponieważ są bardzo proste w przygotowaniu. Z pewnością superfoods, to samo zdrowie.