Pomysł na własną firmę – koszulki z nadrukami

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Pomysł na własną firmę – koszulki z nadrukami

Jednym z pomysłów na własną działalność może być sklep online z koszulkami z oryginalnym nadrukiem lub grafiką. Konkurencja w tej branży jest dość spora, ale jeśli mamy wyobraźnię i zdolności do rysunku oraz pomysły możemy przebić się przez oferty konkurencji i zaproponować coś, co będzie się sprzedawać. 

Różne metody nadruku na koszulkach

drukarnia z GdyniNajlepiej, jak w każdym biznesie znaleźć jakąś niszę, w której będziemy działać. Koszulki z nadrukami już nie będą takie ciekawe, jeśli temat potraktujemy zbyt ogólnie. Warto stworzyć serie z koszulkami na przykład o różnych zawodach, jedzeniu i innych dziedziach życia, wtedy każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Jeśłi nie posiadamy zdolności artystycznych i nie jesteśmy grafikami, warto zlecić to profesjonalnemu grafikowi. Tak samo nadruk na koszulkach może wykonać drukarnia. Drukarnia z Gdyni bez probemu przyjmie zlecenie, można z nią również nawiązać współpracę i oddawać koszulki oraz szablony do naduków. Założenie strony internetowej także możemy zlecić firmie, która z łatwością stworzy stronę ze sklepem online w krótkim czasie. Oczywiście wszystkie prace możemy zlecać firmom zewnętrznym, ale możemhy równiż zakupić maszynę do nadruków i samodzielnie tworzyć koszulki z nadrukiem. Gotowe koszulki można kupić za cenę około 10 zł za sztukę, natomiast gotowe koszulki z nadukiem oscylują w cenie 20-30 zł. Tak więc nieopłacalne jest samodzielne szycie koszulek, wystarczy kupić je w hurtowni. Kwestią jest stworzenie nadruku, który samodzielnie lub w drukarni może być wykonywany różnymi metodami. Siodruk to bardzo trwała metoda ale posiada ograniczenia kolorystyczne. Łatwe do uzyskania nadruki tą metodą będą w odcieniach szarości, łatwo to wykonać i to stosunkowo tana metoda. Jednakże chcąc uzyskać przejścia kolorów oraz inne kolory na nadrukach trzeba zastosować inną metodę, gdyż przy sitodruku jest to niemozliwe do uzyskania. Metoda flex jest wykonywana za pmocą plotera i prasy. jest dobrym sposobem, gdy wykonujemy koszulki pojedynczo na zamówienie. To metoda, gdzie można stworzyć mniejsze grafiki, loga firm, z małą ilością kolorów. Kolejna metoda to druk DGT. Jest najlepszy, najbadziej wytrzymały i nie ma ograniczeń co do kolorów. Można produkować koszulki również metodą sublimacji, która polega na druku grafiki na specjalnm papierze na drukarce laserowej, a następnie przykłada się grafikę do koszulki i wgrzewa. 

Jeśli nie mamy pewności co do tego, czy poradzimy sobie z całym zamieszaniem, jeśli chodzi o założenie firmy oraz wysyłkę i inne czynności związane z działaniem firmy, możemy skorzystać z platform internetowych, gdzie nasze grafiki wykorzystują inne firmy, a my otrzymujemy prowizję od sprzedaży. Nie jest to sposób na zarabianie, ale jako dodatkowy zarobek na początku może być dobrym pomysłem, aby w ten sposób przekonać się, czy nasze grafiki będą miały chętnych.