Popularna metoda osuszania budynków

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Popularna metoda osuszania budynków

Podejrzanie niski koszt budowy fundamentów powinien dać nam dużo do myślenia. Może to przede wszystkim świadczyć o źle wykonanej pracy, czy też użyciu słabszych materiałów budowlanych. To z kolei może prowadzić do różnych problemów, między innymi do wilgoci. Przedostająca się woda do budynku może być przyczyną intensywnego zawilgocenia, najpierw powietrza, a później murów i wszystkiego, co znajduje się we wnętrzu budynku. Zatem warto postawić na skuteczne i profesjonalne osuszanie budynków, aby pozbyć się tego problemu raz na zawsze.

Jak przeprowadzić iniekcję krystaliczną?

profesjonalne osuszanie budynków metodą iniekcji krystalicznejMetoda iniekcji krystalicznej pozwala skutecznie i szybko osuszyć cały budynek. Jednak zabieg ten powinien być wykonany z należytą starannością i rzetelnością. Zatem profesjonalne osuszanie budynków metodą iniekcji krystalicznej wiąże się z zastosowaniem pewnych zasad, które wyznaczają właściwy sposób postępowania. W pierwszej kolejności należy wykonać odpowiednie otwory w murze. Powinno się to odbyć przy użyciu wiertarki, a w tym wiertła pozwalającego na wykonanie otworu o odpowiedniej średnicy. W dodatku wszystkie otwory powinny znajdować się na jednej linii poziomu. Istotna jest również ich głębokość, czyli na około ¾ głębokości ściany. Niemałe znaczenie ma również kąt. Po wykonaniu już otworów, należy przystąpić do przygotowania preparatu, który ma powstać na mocy połączeni wody, cementu portlandzkiego oraz aktywatora krzemianowego. Tak przygotowany preparat powinien być zaaplikowany do każdego z tych otworów. Wszystko to ma na celu osuszenie murów i zabezpieczenie całej konstrukcji przed uszkodzeniem. Niemniej jednak, zależąc się korzystanie z usług profesjonalnych firm. Chodzi tutaj nie tylko o stratę czasu i materiałów, ale głównie o fakt, że nasz budynek znajdzie się w rękach specjalistów, którzy skutecznie go osuszą. Z pewnością kompetentna ekipa wykona swoją pracę bezproblemowo, a my sami będziemy cieszyć się efektami ich pracy.

Osuszanie metodą iniekcji krystalicznej cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem. Sposób ten gwarantuje nam szereg zalet. Iniekcja krystaliczna może pomóc w osuszeniu murów, a co za tym idzie, całego budynku niezależnie od tego, czy jest budynkiem mieszkalnym, czy użytkowym. Ponadto dzięki tej metodzie dochodzi do wypełnienia porów fundamentów, co prowadzi do uszczelnienia ich i uniemożliwienia dalszego pobierania wody z gruntu. Zatem nic dziwnego, że osuszanie piwnicy i innych pomieszczeń odbywa się najczęściej za pomocą tej metody. Do tego wystarczy profesjonalna ekipa i możemy cieszyć się budynkiem bez wilgoci.