Popularne rodzaje waporyzatorów

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Popularne rodzaje waporyzatorów

Waporyzacja cieszy się coraz większą popularnością, a co za tym idzie, same urządzenia do waporyzacji zalewają rynek. Sam proces waporyzacji jest zdecydowanie zdrowszy, niż stosowane dotychczas spalanie mieszanek ziołowych, które wiązało się z zatruwaniem organizmu szkodliwymi związkami. Odparowywanie substancji czynnych z ulubionej mieszanki ziołowej to zdecydowanie zdrowszy sposób. Nie bez znaczenia są też walory smakowe, które stanowią czasem główny powód rezygnacji z palenia na koszt waporyzacji.

Waporyzator stacjonarny czy mobilny?

jaki waporyzator kupićChoć początkowo koszt waporyzacji może się wydawać dość spory, z uwagi na konieczność zakupienia niezbędnego sprzętu, w niedalekiej przyszłości inwestycja się zwróci. Ten sposób na korzystanie z ulubionych ziół należy do znacznie bardziej oszczędnych, niż tradycyjne palenie. Waporyzator pozwala nam na stałą kontrolę ilości zużywanego suszu. Ponad to jedna sesja z waporyzatorem wymaga znacznie mniejszej ilości ziołowej mieszanki dla uzyskania pożądanego efektu, niż podczas jej spalania. Krótko mówiąc, zakupione urządzenie do waporyzacji zwróci się samo. Jeśli już wiemy, że inwestycja się opłaca, warto zastanowić się nad tym, jaki waporyzator kupić. Jaki model będzie odpowiadał naszym potrzebom? Główny podział tych urządzeń, to podział na modele stacjonarne oraz przenośne. Te pierwsze, jak sama nazwa wskazuje, będą nam służyć jedynie w domu. Choć ich wydajność wydaje się być lepsza, niż modeli przenośnych, niezbędne w ich wypadku jest źródło zasilania, jakim jest prąd z gniazdka. Toteż jeśli zamierzasz raczyć się swoimi ziołami jedynie w zaciszu domowym, model stacjonarny będzie dla Ciebie idealnym wyborem. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać swój sprzęt na przyjemną sesję do znajomych. Jeśli natomiast jesteś miłośnikiem „dymka” na świeżym powietrzu, zaopatrz się w model przenośny. Jest niewielki, wyglądem przypomina elektrycznego papierosa, dzięki czemu nie zwraca na siebie uwagi. Modele przenośne zasilane są przez baterie, dlatego też warto mieć dodatkowy akumulator zawsze przy sobie. Pozwoli to uniknąć rozczarowania, gdy w najmniej odpowiednim momencie urządzenie odmówi nam posłuszeństwa. Jaki waporyzator kupić? Odpowiedź jest kwestią indywidualnych potrzeb i przyzwyczajeń.

Podział waporyzatorów dotyczy także sposobu ich działania. Wyróżniamy modele konwekcyjne oraz kondukcyjne. Różnica polega na sposobie ogrzewania ziołowego suszu. W tych pierwszych zioła ogrzewane są poprzez strumień gorącego powietrza. W drugich natomiast susz ogrzewany jest podczas kontaktu z rozgrzaną powierzchnią, jaką są najczęściej ściany komory grzewczej. Jednak podział ten to temat na oddzielne rozważania.