Poszukiwania damskich okularów korekcyjnych

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Poszukiwania damskich okularów korekcyjnych

 

Ostatnio coraz gorzej widziałam. W końcu musiałam wybrać się do okulisty, ponieważ zaczęłam już bać się jeździć samodzielnie samochodem. Okazało się, że zrobiłam to rychło w czas. Okulista stwierdził u mnie dużą wadę wzroku i powiedział, że koniecznie muszę zacząć chodzić w okularach korekcyjnych, ponieważ bez tego mój wzrok zacznie się coraz bardziej pogarszać. Zalecił mi, żebym odpowiednie okulary dobrała sobie u optyka. Chciałam się tam udać, jak najszybciej jednak w pierwszej kolejności musiałam dopasować do siebie odpowiedni kształt ramek okularów.

Potrzebowałam owalnych okularów korekcyjnych

owalne okulary korekcyjne - damskieZależało mi bowiem na tym, żeby dobrać kształt okularów do mojego typu urody. Od kilku osób dowiedziałam się, że przy moim kształcie twarzy najlepsze będą okulary owalne. Teraz już wiedziałam, czego konkretnie szukam. Od razu udałam się więc do optyka. Poprosiłam sprzedawczynię o owalne okulary korekcyjne – damskie. Wzięła ona ode mnie karteczkę od lekarza z napisem, jakich szkieł potrzebuję, a następnie zaczęła mi pokazywać różne okulary o owalnym kształcie, żebym dopasowała do siebie takie, jakie najbardziej mi odpowiadają. Przymierzyłam kilkanaście par, po czym zdecydowałam się na jeden, konkretny model. Były to owalne okulary, które posiadały mocne, metalowe ramki. Sprzedawczyni zapewniła mnie, że jest to naprawdę świetny wybór, ponieważ takie ramki są niezwykle wytrzymałe i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Można je składać i rozkładać nawet wielokrotnie w ciągu dnia i z pewnością nie zniszczą się ich zawiasy. Kolejną ich zaletą były silikonowe „noski”, które gwarantowały że okulary będą wygodne i nie będą mi się zsuwały z twarzy. Miały one odpowiednio wyprofilowane zauszniki, które można było dopasować do szerokości swojej głowy. Nie bez znaczenia było dla mnie również to, że były one tanie. Można je było kupić już za kilkadziesiąt złotych i sprzedawczyni zapewniła mnie, że nigdzie indziej nie dostanę tak wysokojakościowych ramek do okularów w tak niskiej cenie.

Zdecydowałam się złożyć zamówienie i już następnego dnia mogłam odebrać gotowe okulary. Muszę przyznać, że byłam z nich bardzo zadowolona. Przede wszystkim bardzo ładnie podkreślały one moje oczy i naprawdę świetnie się w nich prezentowałam. Oczywiście, nie bez znaczenia było także to że świetnie w nich widziałam i nie musiałam się już martwić, że podczas jazdy samochodem czegoś nie zobaczę. Ważne było dla mnie również to, że były one bardzo proste w czyszczeniu, gdyż to ich czyszczenia wystarczyło używać wody z mydłem.