Poszukiwania zabawek węchowych dla psa

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Poszukiwania zabawek węchowych dla psa

Od dłuższego czasu planowałam adoptowanie psiaka ze schroniska. W końcu załatwiłam wszelkie formalności i mogłam udać się na poszukiwania odpowiedniego zwierzaka dla mnie. Dowiedziałam się, że najmniejszą szansę na adopcję ze schroniska mają zwierzęta chore i niepełnosprawne, ponieważ nikt nie chce zajmować się takimi zwierzątkami, tym bardziej że nie tylko potrzebują one opieki, ale także często są nieposłuszne. W związku z tym, zdecydowałam się wziąć do siebie pieska, który jest niewidomy. Chciałam mu tym samym dać szansę na lepsze życie.

Kupno zabawek węchowych dla psa

polecane zabawki węchowe dla psaOd pracownicy schroniska, z którą podpisywałam umowę adopcyjną dowiedziałam się, że dla niewidomych piesków najlepiej jest zakupić zabawki węchowe, ponieważ jest to dla nich jedyna szansa na normalną zabawę, taką jaką mają inne pieski. Nie miałam pojęcia o jakich zabawkach ona mówi, ale jeszcze tego samego dnia udałam się do dużego sklepu zoologicznego, żeby o nie zapytać. Sprzedawczyni pokazała mi polecane zabawki węchowe dla psa. Najpopularniejszą zabawkę węchową dla psa okazała się specjalna mata na której można było rozłożyć psu smakołyki, które musiał odnaleźć. W takiej macie umieszcza się przysmaki w taki sposób, aby nie były one widoczne dla zwierzęcia. W związku z tym, nadaje się ona do użycia także przez zdrowe, widzące pieski. Pies czuje zapach przysmaków, ale nie jest w stanie ich zauważyć, dlatego musi kierować się swoim zmysłem węchu. Zabawy na macie węchowej są także dobrym ćwiczeniem dla piesków, które mają problemy z koncentracją i przez to, często są nieposłuszne podczas spacerów. Podobne zastosowanie miały zabawki węchowe, w których można było ukryć smakołyki. Były to sztuczne kości, czy ringo dla psów, w których głąb wkładało się kawałeczki suchej karmy. Pies musiał dostać się do środka, żeby je stamtąd wyciągnąć, kierując się tylko zapachem. To było dobre rozwiązanie dla osób, które miały w domu mało miejsca i nie mogły sobie pozwolić na rozłożenie na podłodze maty węchowej. 

Ja zdecydowałam się zakupić matę, ponieważ miałam odpowiednio dużo miejsca w domu, a poza tym była ona dostępna w bardzo niskiej, przystępnej cenie. Już wkrótce przekonałam się, że to było bardzo dobre rozwiązanie. Mata była antypoślizgowa, dlatego nie ślizgała się po podłodze i umożliwiała mojemu pieskowi sprawne poruszanie się pomiędzy sznurkami maty. Z początku miał on problemy z wyszukaniem kąsków jedzenia, ale dosyć szybko załapał co powinien robić. Jestem bardzo zadowolona z takiej zabawki dla psa.