Poszukiwania żyrandoli do kościoła

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Poszukiwania żyrandoli do kościoła

 

Wiele lat temu zostałem księdzem, jednakże dopiero kilka tygodni temu otrzymałem nominację na proboszcza. Zostałem wysłany przez biskupa do maleńkiej parafii, do której należało kilka wsi. Zauważyłem, że kościół który od teraz pode mnie podlegał jest bardzo zaniedbany. Parafianie szczególnie skarżyli się na słabe oświetlenie, przez które z ostatnich ławek w ogóle nie było widać ołtarza. Postanowiłem to zmienić i przede wszystkim zainwestować w odpowiednie żyrandole. Chciałem to zrobić jak najszybciej.

Potrzebowałem dużego żyrandola do kościoła

żyrandol do kościołaW związku z tym, jeszcze tego samego dnia postanowiłem udać się do sklepu z takimi artykułami. Wcześniej obejrzałem kościół i doszedłem do wniosku, że jest on na tyle mały, ze wystarczy dokupić jeden, ale za to bardzo duży żyrandol, który zostanie zamontowany przed ołtarzem. Powinien on oświetlić całe wnętrze kościoła. W sklepie od razu powiedziałem sprzedawczyni, że potrzebny mi jest żyrandol do kościoła. Zabrała mnie ona na odpowiedni dział i pokazała kilka bardzo ładnych modeli. Ostatecznie, po dłuższym zastanowieniu, zdecydowałem się wybrać duży, kryształowy żyrandol z odsłoniętymi żarówkami. Dowiedziałem się, że dzięki odsłoniętym żarówką żyrandol zapewni odpowiednią ilość światła w całym wnętrzu kościoła. A dzięki temu, że będzie on podwieszony nad samym sufitem, światło nie będzie nikogo raziło po oczach. Żyrandol był dostępny w niezwykle atrakcyjnej, promocyjnej cenie, dlatego nie wahałem się ani chwili dłużej i od razu postanowiłem go zakupić. Sprzedawczyni bardzo dokładnie go zapakowała, aby kryształowe elementy nie uszkodziły się w transporcie. Już kilka dni później z pomocą elektryka zamontowałem go w kościele. Muszę przyznać, że efekt był naprawdę świetny. Wszyscy parafianie również go zauważyli. Żyrandol dawał bardzo dużo światła i naprawdę świetnie się prezentował. Był elegancki, dlatego bardzo dobrze komponował się z ogólną aranżacją kościoła, ale jednocześnie nie wyglądał zbyt okazale, dlatego nie odwracał uwagi wiernych od ołtarza.

Byłem z niego bardzo zadowolony, ponieważ można w nim było zamontować energooszczędne żarówki, które dawały jasne i obfite światło. Można było regulować jego wysokość, co było naprawdę świetnym rozwiązaniem do kościołów, ponieważ pomieszczenia te są zazwyczaj bardzo wysokie i często zwyczajnie nie opłaca się montować żyrandoli pod samym sufitem, ponieważ ich światło w ogóle nie docierałoby wtedy do ławek, a o to przecież chodzi w oświetlaniu kościołów, żeby wierni mieli jasno.