Powrót do tradycyjnych zdjęć rodzinnych

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Powrót do tradycyjnych zdjęć rodzinnych

Jeszcze w drugiej połowie ubiegłego stulecia posiadanie rodzinnego zdjęcia w domu wydawało się czymś oczywistym i trudno było sobie nawet wyobrazić brak prowadzenia albumu ze zdjęciami zawierającego grupowe fotografie całej najbliższej rodziny. Obecnie, w czasach wszechobecnej cyfryzacji, łatwego przemieszczania się na duże odległości i przechowywania zdjęć przede wszystkim na komórkach i komputerach coraz trudniej jest wbrew pozorom zebrać rodzinę w jednym miejscu, a tym bardziej doprowadzić do wywołania zdjęcia w tradycyjnej formie.

Pamiątkowe fotografie rodzinne

pamiątkowa fotografia rodzinna w olsztyniePomimo trendów panujących w dzisiejszych czasach w mojej rodzinie nadal staramy się kultywować tradycje rodzinna, a jedną z nich jest właśnie pamiątkowa fotografia rodzinna w Olsztynie, którą staramy się wykonywać jak najbardziej regularnie. Stolica województwa warmińsko – mazurskiego to nasze miasto rodzinne i chociaż część rodziny wyjechała w różne części Polski to staramy się raz w roku spotkać właśnie tutaj, żeby nie tylko wzmacniać często zaniedbywane więzi rodzinne, ale też udokumentować to spotkanie wspólną fotografią rodzinną. Mamy to szczęście, że moje siostra wyszła za profesjonalnego fotografa, więc od kilku lat to on robi nam rodzinne fotografie, ale wcześniej korzystaliśmy z usług jednego z lokalnych fotografów. Przyjęliśmy zasadę, że każde zdjęcie musi zostać wydrukowane i umieszczone w albumie. Staramy się robić te zdjęcia o podobnej porze roku, a dla lepszego efektu zajmujemy zawsze te same miejsca, żeby widać zmiany z roku na rok. Kiedy opowiadam o naszej tradycji znajomym początkowo nie widzą sensu w wykonywaniu zdjęć co roku, ale kiedy pokazuję im nasz rodzinny album prowadzony od ponad dwudziestu lat natychmiast zmieniają zdanie i uznają, że to najciekawszy album fotografii rodzinnych, jaki w życiu widzieli. Faktycznie, przeglądając fotografie wyraźnie widać upływający czas jednak fakt, że od tylu lat wszyscy niemal bez wyjątków regularnie robią wszystko, żeby dotrzymać naszej rodzinnej tradycji napawa dumę, ponieważ jest jasnym przykładem mocnych więzi, jakie łączą naszą rodzinę.

Moda na rodzinne fotografie przez wiele lat była w odwrocie, jednak w ostatnich latach widać wyraźny trend powrotny w tym zakresie i coraz więcej rodzin decyduje się na ponowne zakładanie albumów w formie tradycyjnej. Prowadzenie albumów nie jest już tylko domeną seniorów rodu, ale formą do której coraz częściej wracają młodsi członkowie rodzin co daje nadzieję, że tradycyjne zdjęcia nie odejdą w zapomnienie.